Nowi liderzy na start

włącz . Opublikowano w Wolontariat i PCK

Do 8 września 2015r. Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser w Olkuszu czeka na zgłoszenia do II edycji projektu „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”. Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej, chcesz działać i motywować innych do wspólnych aktywności nasz projekt jest dla Ciebie.

W poprzedniej edycji projektu nasi liderzy imponowali pomysłowością, rozmachem działań i zaangażowaniem. Organizowaliśmy koncerty, pikniki, rajdy rowerowe, warsztaty dla dzieci. Na szkoleniach uczyliśmy się między innymi: jak skutecznie działać zespołowo, w jaki sposób promować siebie i swoje pomysły. Mówiliśmy o reklamowaniu działań, pozyskiwaniu środków na inicjatywy młodzieżowe.

Jak mówi Patrycja – uczestniczka I edycji projektu „Projekt to ciekawe szkolenia prowadzone w luźnej atmosferze przez fajnych trenerów. Wszystko o czym mówiliśmy na szkoleniach i czego nauczyliśmy się realizując własne inicjatywy przyda nam się później. A najfajniejsi w projekcie są ludzie, integracja między szkołami i szkolenia wyjazdowe”.

W  II edycji projektu (rok szkolny 2016/2016) 15 uczestników projektu weźmie udział w 8 spotkaniach szkoleniowo – warsztatowych, w tym 3 realizowanych w formie wyjazdów. Każda osoba, działając w zespole, zrealizuje dwa autorskie projekty, przy finansowym i merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia. Udział w projekcie jest całkowicie BEZPŁATNY – potrzebny jest nam czas, zapał i energia uczestników:)

Dla kogo:

jeśli jesteś uczniem szkoły ponadgimnazjalnej działającej na terenie powiatu olkuskiego;

masz doświadczenie w pracy na rzecz lokalnego środowiska (wolontariat, działalność w samorządzie szkolnym, lider w grupie nieformalnej);

chciałbyś przeżyć przygodę, która wyzwoli w Tobie prawdziwego lidera

Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Formularz dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia (www.wolontariat. rsm.olkusz.pl) lub w Biurze Projektu (Olkusz, ul. Króla Kazimierza Wielkiego 12, pokój 18, siedziba Centrum Wolontariatu). Masz pytania  związane z udziałem w projekcie – zadzwoń (tel: 535 800 521) lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.