Budowlanka w II edycji projektu unijnego „Młodzież w działaniu - Olkuska Szkoła Liderów”

włącz . Opublikowano w Wolontariat i PCK

Rozpoczęła się II edycja projektu, którego zadaniem jest przygotowanie młodych ludzi do roli lidera. Patronem projektu jest Stowarzyszenie Res Sacra Miser i Centrum Wolontariatu w Olkuszu. Od 18-20 września przyszli liderzy: Basia Czerwińska, Kinga Gil, Patrycja Mosurek (lider z I edycji), Dominik Dela, Oskar Sikora, Daniel Petlic oraz Kacper Mystek, wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym do Borkowa, gdzie zdobywali wiedzę potrzebną do budowania własnych projektów. Mentorem przedsięwzięć młodzieży jest pani Bożena Noga - nauczyciel naszej szkoły i koordynator wolontariatu, która również brała udział w szkoleniach przeznaczonych dla nauczycieli. W trakcie zajęć młodzież zdecydowała, że jako pierwszy będzie realizowała projekt przeznaczony dla seniorów Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu, z którym szkoła współpracuje od wielu lat.