slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Teatr to jest to

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Wolontariat i PCK

       Młodzi liderzy naszej szkoły we współpracy z seniorami Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu przy ul. Jana Kantego wystawili amatorsko sztukę teatralną  pt. „ O służącej, co pokochała kupca”. Celem  projektu była integracja ludzi starszych z młodzieżą oraz  pokazanie ,że wiek  czy  dysfunkcje nie mają  znaczenia  a liczy się człowiek, jego chęci, talent i radość życia.

 

      Po dwumiesięcznych próbach i przygotowaniach przyszedł czas na  premierę, która miała miejsce w DPS w Olkuszu 17 grudnia 2015r i odniosła duży sukces biorąc pod uwagę pochwały gości i pensjonariuszy oraz oklaski, którymi nagrodzono aktorów. W przedstawieniu wzięli udział  uczniowie - wolontariusze: Kamila Lekston (księżniczka), Dominik Dela (książę) i Sylwia Lorek (służąca) oraz seniorzy DPS: Paweł Andrzejewski (król), Andrzej Figiel (przyjaciel księcia), Agnieszka Kochanowska ( królowa)  oraz Zofia Kowalska ( dama dworu). Oprawę muzyczną przedstawienia przygotował Oskar Sikora. Każda z postaci świetnie wcieliła się w rolę a widzowie na widowni mogli podziwiać ich kunszt aktorski  przy pięknej dziewiętnastowiecznej dekoracji, której autorem była Basia Czerwińska i uczennice klasy 1 i 2 hotelarskiej oraz Dominik Dela z Oskarem Sikorą z klasy 3 a Technikum Budowlanego, którzy zajęli się montażem całej scenerii. Epokowe stroje dodały sztuce  uroku  oraz pozwoliły wczuć się w dziewiętnastowieczny klimat. Młodzi aktorzy podziękowali aktorom – seniorom za udział we wspólnym przedsięwzięciu pięknymi  kwiatami po zakończeniu przedstawienia. Po spektaklu zaproszono wszystkich obecnych na pyszne ciasta, kawę i herbatę, które serwowały uczennice  - hotelarki z klasy 1 e. 

     Całością przedsięwzięcia kierowała, wspierała młodzież oraz pensjonariuszy Bożena Noga nauczyciel ZS Nr 4 w Olkuszu jako mentor projektu młodych liderów. Z ramienia Domu Pomocy Społecznej  mocno zaangażowane były Ewa Machnik i Urszula  Gil – pracownice Terapii Zajęciowej, które pomogły przygotować aktorów – seniorów do swoich ról.

     Młodzież Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu (Budowlanki) już drugi rok uczestniczy w  programie „Młodzież w działaniu – olkuska szkoła liderów”, którego celem jest przygotowanie młodych ludzi do roli lidera w działalności wolontariackiej na rzecz środowiska lokalnego. W pierwszej edycji   ubiegłorocznej przeprowadzono  trzy projekty: udzielenie wsparcia  dla rodziny wielodzietnej na święta, dokarmianie ptaków i zwierząt zimą (projekt dla przedszkolaków) oraz „Dobro powraca”, który miał na celu zachęcenie  młodzieży do pracy w wolontariacie. W bieżącym roku rozpoczęli inicjatywą teatralną, którą zamierzają kontynuować wystawiając sztukę dla pensjonariuszy w innych instytucjach.

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00