slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Świąteczna zbiórka żywności

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Wolontariat i PCK

Święta to taki cudowny czas spędzony z rodziną, pisanki, łakocie, przysmaki. Jednak nie w każdej rodzinie jest dostatek i nie w każdej święta wyglądają tak samo.

My – wolontariusze  naszej szkoły staramy się  wypełnić ten niedostatek materialny w rodzinach naszych uczniów przy pomocy zbiórek żywności. W tym roku akcja zorganizowana była w dniach od 11-12 marca (piątek i sobota) we współpracy z Centrum Wolontariatu, Stowarzyszeniem Res Sacra Miser oraz Banku Żywności w Krakowie. Siedemdziesięciu pięciu uczniów i 6 nauczycieli uczestniczyło w zbiórce w Stokrotce, Biedronce oraz Delikatesach Centrum. Byli to wolontariusze z  klas: 1e, 1mzw, 1mtw, 2a, 2e, 3d, 3mz, 4e, którzy nie tylko pomagali zbierać ale również zwozić i pakować żywność w paczki. Cała akcja nie odbyłaby się bez naszych nauczycieli: Bożeny Noga (koordynatora przedsięwzięcia), Joanny Cebuli, Pauliny Glanowskiej, Katarzyny  Chmielewskiej, Doroty Kalisz-Stach, Katarzyny Radwańskiej, które włożyły wiele swojej pracy w przeprowadzenie  2-dniowej zbiórki. Ogółem przez dwa dni zebraliśmy 637 kg żywności, które w całości trafią do rodzin naszych uczniów. Dzięki pomocy naszych wolontariuszy paczki zaczniemy wydawać już od poniedziałku. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomagali w zbiórce, poświęcając swój wolny czas dla pracy na rzecz  osób potrzebujących.  

150312 Zbiórka żywności 150312 Zbiórka żywności 150312 Zbiórka żywności 150312 Zbiórka żywności 150312 Zbiórka żywności

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00