slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Matematyka jest jak nurt wody

włącz . Opublikowano w Edukacja

 Wszyscy myślimy, że matematyka to liczby, liczby, liczby… a tu jednak NIE! Dowiódł tego zaproszony do naszej szkoły Mistrz Łamania Głowy Pan Andrzej Sulich, którego wielką pasją jest królowa nauk MATEMATYKA.

„Matematyka jest jak nurt wody”- podkreślił nasz gość tłumacząc, iż zawiera ona oczywiście mnóstwo skomplikowanych teorii, ale  zasady są proste – „…trzeba tylko dobrze się przyjrzeć i nic nie musimy robić, a kiedy się skupimy i wytężymy wzrok wszystko samo jasno nam się ukaże”.
W wykładzie, przeplatanym zagadkami i humorystycznymi ćwiczeniami, aktywnie uczestniczyła młodzież z klas: 4a, 3e i 1e.Każdy mógł zadać prowadzącemu pytanie, a gość chętnie rozwiewał wątpliwości uczestników spotkania. Z panem Andrzejem można się spotkać w każdy czwartek w godzinach od 16 do 18 w osiedlowym klubie „Kubuś” (osiedle Słowiki),gdzie wykłada, szkoli i tłumaczy  matematykę, by zrozumieć i zapamiętać.
Jego najskrytsze  marzenie jest takie, by  nauka w szkołach była prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00