slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

"Budowlanka" w Erasmusie

włącz . Opublikowano w Erasmus+

Ogromnym sukcesem Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu im. Komisji Edukacji Narodowej i jej niemieckiego partnera Siegmundsburger Haus Werraquelle jest zakwalifikowanie do projektu unijnego Erasmus+.

Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. "Budowlanka" jest jedyną szkołą województwa małopolskiego, która dostała tak wysoką kwotę dofinansowania na praktyki zagraniczne dla uczniów trzech branż: budowlanej, hotelarskiej i gastronomicznej. Ponad 150 tysięcy euro w ramach Erasmusa otworzy drzwi prawie siedemdziesięciu uczniom, którzy w ramach miesięcznych praktyk zawodowych wyjadą do Turyngii w Niemczech. Młodzież ma zapewniony bezpłatny transport, ubezpieczenie, pobyt, kieszonkowe, wycieczki krajoznawcze na miejscu oraz przyspieszony kurs języka niemieckiego nastawiony na komunikację. Dokumentem potwierdzającym pobyt będzie Europass Mobility oraz certyfikat wystawiony przez niemieckich partnerów.

Warto dodać, że wnioski o udział w projekcie złożyły 733 polskie szkoły,a tylko 252 uzyskały akceptację. Wniosek olkuskiej "Budowlanki" dostał 38 punktów na 40 możliwych. Przed Zespołem Szkół Nr 4 sporo wyzwań organizacyjnych i nowych doświadczeń na miarę szkoły XXI wieku.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00