slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Impresji malarskich czar

włącz . Opublikowano w Konkursy

Od trzech lat Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu organizuje konkurs plastyczny pod patronatem Starosty Olkuskiego o tematyce dotyczącej zabytków architektury powiatu olkuskiego.  Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym partnerem tegorocznej edycji była fundacja  Banku PKO BP  w Warszawie, a jako przyjętą formą artystyczną wskazano mural /graffiti. Celem konkursu stało się wprowadzenie sztuki alternatywnej jako artystycznej dekoracji graficznej przestrzeni miejskiej.

Konkurs językowy w Budowlance

włącz . Opublikowano w Konkursy

W czwartek 7 maja po raz trzeci mieliśmy okazję gościć w naszej szkole uzdolnionych językowo gimnazjalistów oraz ich opiekunów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji III Powiatowego Konkursu Języków Obcych była „ochrona środowiska i ekologia”. W językowych zmaganiach wzięło udział 18 uczniów z różnych gimnazjów.

Talenty Kastalii

włącz . Opublikowano w Konkursy

Cyklicznie już, wraz z nadejściem wiosny na połów ruszają poszukiwacze talentów: Marida Zoń i Justyna Gałka - Szczupak, by wśród narybku oraz kilkuletnich okazów hodowlanych wyłowić najlepsze sztuki. Źródło Kastalii, które bije raz w roku nigdy nie zawodzi, wyłania najlepszych recytatorów i mistrzów poezji śpiewanej. Syrenim śpiewom i lirycznym monologom przysłuchują się wielbiciele poezji śpiewanej i recytacji, do których, oprócz organizatorów zaliczyć można Rusałkę Justynę Kuźniak i Neptuna Marcina Tomsię. Ten zgrany kwartet zawsze trafia w sedno.

Nie ma mocnych na.... artystów z Budowlanki!

włącz . Opublikowano w Konkursy

Piątek, 10 kwietnia. Ciepła, wiosenna pogoda. Nareszcie po wielu dniach zimna i deszczu, można było usłyszeć figlarny śpiew ptaków, poczuć ciepło słońca i powiew delikatnego, przyjemnego wiatru. Wiatru, niosącego nadzieję, optymizm i cudowną wiarę we własne siły. Z takimi właśnie uczuciami w sercach, pięć uczennic naszej szkoły wyruszyło do Domu Kultury w Wolbromiu,by wziąć udział w konkursie „Językowe współzawodnictwo”. Niektóre - przeziębione, z chorym gardłem i katarem w nosie - wiedziały, że warto się zmobilizować, bo jest o co walczyć...

Nasi recytatorzy - mistrzowie żywego słowa

włącz . Opublikowano w Konkursy

Dużym sukcesem zakończył się udział uczniów naszej szkoły w etapie powiatowym 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 4. marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Marlena Moś z kl. III d zajęła III miejsce w turnieju recytatorskim, natomiast Sylwia Muzyk z kl. III d uplasowała się na tej samej pozycji w kategorii poezji śpiewanej. Marlena zachwyciła jurorów interpretacją wiersza niedawno zmarłej, olkuskiej poetki - Anny Piątek oraz żartobliwego fragmentu prozy Stefanii Grodzieńskiej pt.„Żabka”. Sylwia zaprezentowała zaś jedną piosenkę aktorską oraz drugą - autorską, opracowaną według własnej aranżacji. Uczennica ta znakomicie wystąpiła również w turnieju poezji recytowanej. W tej samej kategorii wziął udział także Dawid Gądek z kl. IV a, deklamując wiersz Andrzeja Bursy „Zażalenie” oraz fragment utworu Edwarda Redlińskiego „Konopielka”.

Więcej artykułów…

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00