slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Zagraliśmy przebojowo!

włącz . Opublikowano w Sport

Nieprzerwanym pasmem sukcesów okazują się starty drużyn sportowych Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu w powiatowych zmaganiach młodzieży szkół ponagimnazjalnych. 6 marca na parkiecie obiektu sportowego MOSiR w Olkuszu odbył się turniej piłki ręcznej dziewcząt, w którym reprezentacja Budowlanki zajęła wysokie i zasłużone trzecie miejsce. Już pierwszy mecz pokazał, że Nasze dziewczęta są w znakomitej dyspozycji, gdyż pewne zwycięstwo nad drużyną II LO – 6:2 pozwoliło realnie patrzeć na zajęcie przez ekipę Pani Moniki Pastwy i Pana Józefa Ślązaka miejsca na podium. Prym w drużynie wiodły między innymi: Katarzyna Kołoda (autorka fenomenalnego rzutu przez niemalże całe boisko) oraz Patrycja Mosurek, która w kluczowych momentach pokazała niezwykły charakter i zimną krew.

 W meczu o awans do finału, po zażartym boju, Nasze dziewczęta minimalnie uległy drużynie faworytów I LO 6:7, by  z kolei w spotkaniu o 3 miejsce pewnie kontrolować zawody i w pięknym stylu pokonać drużynę „Ekonomika” 5:4. Tak więc wolą walki i determinacją zawodniczki ZS NR 4 sprawiły sobie wspaniały prezent z okazji nadchodzącego Dnia Kobiet.

Ponieważ wielkimi krokami zbliżał się również Dzień Mężczyzn, męska reprezentacja piłki ręcznej również chciała umilić sobie ten dzień – najlepiej zwycięstwem. 10 marca na obiekcie MOSiR-u odbył się turniej, w którym trudno było wskazać murowanego faworyta. Nasza reprezentacja niezwykle mocnym akcentem weszła w rywalizację, wygrywając pierwsze spotkania aż 4:1. W tym momencie drużyna prowadzona przez wspomnianą już parę nauczycieli dała jasny sygnał, że mierzy tego dnia naprawdę wysoko. Decydującym okazał się drugi mecz, który swoją dramaturgią nie odstawał od najlepszych dzieł Alfreda  Hitchcocka  - ostateczne zwycięstwo 6: 5  z II LO pozwoliło zepchnąć w otchłań jednego z najgroźniejszych w tym dniu pretendentów do podium. Konsekwentna i twarda gra w obronie, kapitalne interwencje Konrada Drapały, szalejący na skrzydłach Antoni Gil oraz cierpliwość i taktyczny zmysł kolektywu, to tylko niektóre elementy, które tego dnia  złożyły się na ostateczny sukces ekipy Budowlanki – zwycięstwo 5:4 nad IV LO i tytuł powiatowych mistrzów. Radości nie było końca, gdyż szkolna gablota wzbogaciła się w tym roku aż o 4 trofea drużynowe, w tym 2 najcenniejsze. Serdeczne gratulacje należą się nie tylko wspaniałym drużynom, ale przede wszystkim  trenerom, którzy cierpliwie i z mozołem budowali tak ogromny sportowy sukces.

Oto składy zwycięskich drużyn w piłce ręcznej:

Dziewczęta: Kwiecińska Angelika, Kołoda Katarzyna, Madejska Emilka, Stokłosa Paulina, Mosurek Patrycja, Ćwik Justyna, Roś Paulina, Czarnota Ewelina, Łaciak Marta, Szymanek Anastazja, Wąsala Sara, Czech Anna, Czarnota Agnieszka, Mączka Aleksandra

Chłopcy: Kot Dawid, Gil Antoni, Król Tomasz, Barczyk Miłosz, Marzec Kamil, Kowal Dawid, Piłka Kamil, Drapała Konrad, Mandecki Jakub, Rozmus Sebastian, Petlic Daniel, Gil Mateusz, Ćwik Mateusz, Ratyński Sebastian, Szewczyk Dawid

Filmy z meczów finałowych będą dostępne w Internecie.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ DZIEWCZĄT.

1. I LO

2. IV LO

3. ZS NR 4

4. ZS NR 3

5. ZS NR 1

6. II LO

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW:

1. ZS NR 4

2.IV LO

3. ZS NR3

4.ZS WOLBROM

5-6. I LO – II LO

7. ZS NR1

M. T

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00