Szkolenie firmy Alpol

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

13 listopada uczniowie klasy 3mz wzięli udział w szkoleniu z zakresu wykonywania posadzki samopoziomującej. Szkolenie przygotowała firma Alpol pod kierunkiem instruktora - Pana Jarosława Pacierza. Uczniowie wykonali dylatację obwodową z pianki, wyznaczali repery, urabiali masę i wylewali ją. Momentem kulminacyjnym prac było odpowietrzanie przygotowanej wylewki. W trakcie szkolenia odbyły się liczne konkursy, w których nagrodami były firmowe koszulki i ubrania robocze. Dziękujemy za profesjonalne przeprowadzenie pokazów i materiały, które posłużą do dalszych ćwiczeń w zawodzie posadzkarza.

Opracowała:

M.Kalińska

Mamy podium!

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

Dnia 26.10.2018r. w Łapanowie odbyła się IX Konkurencja pt. "Dekoracja z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę" - branża budowlana w ramach konkursu "Mam zawód. Mam fantazję." W konkurencji udział wzięło 11 drużyn z różnych szkół technicznych w Małopolsce. Jury w składzie: Marek Lasota – Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Ireneusz Klimas – F.H.S. Wirion, Grzegorz Adamski – Zakład Blacharsko-Dekarski Grzegorz Andrzej Adamski oraz Michał Wilk – Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, wyłoniło laureatów:

Miejsce 1: Anna Baster Oliwer Dutkiewicz - drużyna nr 7 Zespół Szkół Budowlanych Nr 1 w Krakowie

Miejsce 2: Dawid Dudzic Rafał Rudek - drużyna nr 9 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie

Miejsce 3: Hubert Kowal Sebastian Pałka - drużyna nr 3 Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu

Wyróżnienie: Adrian Marciszewski Tomasz Najduch - drużyna nr 11 Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku

Gratulujemy!!!!

Innowacyjny system firmy Wienerberger

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w małopolsce”, uczniowie Zespołu Szkól nr 4 w Olkuszu uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej Firmy Wienerberger. Uczestnicy zapoznali się z zaletami ceramiki budowlanej oraz z technologią produkcji pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych. Szczególną uwagę przedstawiciele firmy zwrócili na system Porotherm DRYFIX i Porotherm Profi. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się bliżej z systemem DRYFIX uczestnicząc w pokazie praktycznym wykonywania ścian. System DRYFIX to ceramika poryzowana, która uzyskuje lepsze właściwości termoizolacyjne. Poryzacja umożliwia oddychanie ścian, oraz uzyskuje niski współczynnik przenikania ciepła. Firma Wienerberger wprowadziła innowacyjny system Porotherm DRYFIX poprzez zastosowanie suchej zaprawy.

Opracowała: Joanna Cebula

na podstawie: http://www.wienerberger.pl/

Wizyta firmy Grundfos w naszej szkole.

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W dniu 14 maja 2015 r gościliśmy przedstawicieli firmy Grundfos w naszej szkole.

70 lat temu, Poul Due Jensen zaczął tworzyć niezwykłą historię przemysłu pompowego. Obecnie Grundfos na całym świecie świętuje jubileusz powstania ‘pompowej’ historii. Poul Due Jensen posiadał nie tylko zmysł techniczny. Wkrótce okazało się, że jego wizjonerstwo i pionierskie inicjatywy przekuły się w sukces ekonomiczny, co z kolei pozwoliło zapisać na kartach historii przemysłu pompowego prawdziwą wielką opowieść o nim i o pompach, które tworzył. Swoim wkładem i podejściem do przedsiębiorczości stworzył solidne podwaliny Grupy Grundfos, która to firma wyznacza jeden po drugim - nowe standardy w branży pompowej i która dostarcza do klientów w prawie wszystkich zakątkach świata, miliony pomp, które poprawiają, jakość życia ludzi.