slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Wizyta firmy Grundfos w naszej szkole.

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W dniu 14 maja 2015 r gościliśmy przedstawicieli firmy Grundfos w naszej szkole.

70 lat temu, Poul Due Jensen zaczął tworzyć niezwykłą historię przemysłu pompowego. Obecnie Grundfos na całym świecie świętuje jubileusz powstania ‘pompowej’ historii. Poul Due Jensen posiadał nie tylko zmysł techniczny. Wkrótce okazało się, że jego wizjonerstwo i pionierskie inicjatywy przekuły się w sukces ekonomiczny, co z kolei pozwoliło zapisać na kartach historii przemysłu pompowego prawdziwą wielką opowieść o nim i o pompach, które tworzył. Swoim wkładem i podejściem do przedsiębiorczości stworzył solidne podwaliny Grupy Grundfos, która to firma wyznacza jeden po drugim - nowe standardy w branży pompowej i która dostarcza do klientów w prawie wszystkich zakątkach świata, miliony pomp, które poprawiają, jakość życia ludzi.

Polskie przedstawicielstwo również obchodzi jubileusz. 20 lat temu w Poznaniu, na początku maja, przy ul. Pilickiej otwarto pierwsze w Polsce przedstawicielstwo Grupy Grundfos. Wówczas liczyło zaledwie kilka osób. Dziś Grundfos Pompy Sp. z o.o. to prężnie działające, odnoszące sukcesy ekonomiczne i branżowe przedsiębiorstwo, z siedzibami w 5 lokalizacjach w całej Polsce zatrudniające blisko 130 osób.  

Z samego rana podjechał pojazd w po otwarciu którego, młodzież mogła obejrzeć działający model zestawu pomp najczęściej używanych w budownictwie mieszkalnym. Ciekawy wykład przedstawiciela firmy p. dr. inż. Andrzeja Pasińskiego pozwolił młodzieży naszej szkoły zapoznać się z budową, zasadami działania i zastosowaniem pomp. Zainteresowanie  było duże, gdyż nawet uczniowie sąsiedniej szkoły mechanicznej z ciekawością podchodzili do pojazdu, przypatrywali się pompom i ich działaniu oraz słuchali wykładu. 

 

150514 Wizyta firmy Grundfos 150514 Wizyta firmy Grundfos 150514 Wizyta firmy Grundfos 150514 Wizyta firmy Grundfos 150514 Wizyta firmy Grundfos

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00