slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Innowacyjny system firmy Wienerberger

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

W ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w małopolsce”, uczniowie Zespołu Szkól nr 4 w Olkuszu uczestniczyli w wizycie zawodoznawczej Firmy Wienerberger. Uczestnicy zapoznali się z zaletami ceramiki budowlanej oraz z technologią produkcji pustaków, cegieł i dachówek ceramicznych. Szczególną uwagę przedstawiciele firmy zwrócili na system Porotherm DRYFIX i Porotherm Profi. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznać się bliżej z systemem DRYFIX uczestnicząc w pokazie praktycznym wykonywania ścian. System DRYFIX to ceramika poryzowana, która uzyskuje lepsze właściwości termoizolacyjne. Poryzacja umożliwia oddychanie ścian, oraz uzyskuje niski współczynnik przenikania ciepła. Firma Wienerberger wprowadziła innowacyjny system Porotherm DRYFIX poprzez zastosowanie suchej zaprawy.

Opracowała: Joanna Cebula

na podstawie: http://www.wienerberger.pl/

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00