slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Zajęcia praktyczne w PRO-BET Olewin

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

Zajęcia praktyczne są kluczowym elementem szkolenia naszej szkole. Przekonali się o tym uczniowie technikum budowlanego, którzy praktykowali w firmie PRO-BET w Olewinie. Jest to główny producent betonu i galanterii betonowej w naszym regionie.
Młodzież uczestniczyła w wykonaniu zbrojenia płyt i kręgów betonowych oraz zapoznała się z metodą wibro – prasowania betonu, która podnosi jakość produktu w efekcie końcowym. Uczniowie w praktyce poznali tajniki produkcji ogrodzeń, płyt ażurowych, bloczków betonowych i płyt chodnikowych.
Ciekawym doświadczeniem była obserwacja produkcji betonu, którą kontroluje się przy użyciu specjalistycznej aparatury. Młodzież zobaczyła pracę węzłą betoniarskiego, poznała problemy jakie mogą wystąpić przy tego typu produkcji.
Praktyki w firmie PRO-BET są ważnym doświadczeniem dla uczniów, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zawodzie budowlańca. Serdecznie dziękujemy dyrekcji firmy za zaangażowanie i chęć przyjęcia naszych uczniów na praktyki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Małgorzaty Kurkowskej, która służy pomocą i wsparciem podczas organizowania zajęć w betoniarni.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00