Zajęcia praktyczne w PRO-BET Olewin

włącz . Opublikowano w Technikum Budowlane

Zajęcia praktyczne są kluczowym elementem szkolenia naszej szkole. Przekonali się o tym uczniowie technikum budowlanego, którzy praktykowali w firmie PRO-BET w Olewinie. Jest to główny producent betonu i galanterii betonowej w naszym regionie.
Młodzież uczestniczyła w wykonaniu zbrojenia płyt i kręgów betonowych oraz zapoznała się z metodą wibro – prasowania betonu, która podnosi jakość produktu w efekcie końcowym. Uczniowie w praktyce poznali tajniki produkcji ogrodzeń, płyt ażurowych, bloczków betonowych i płyt chodnikowych.
Ciekawym doświadczeniem była obserwacja produkcji betonu, którą kontroluje się przy użyciu specjalistycznej aparatury. Młodzież zobaczyła pracę węzłą betoniarskiego, poznała problemy jakie mogą wystąpić przy tego typu produkcji.
Praktyki w firmie PRO-BET są ważnym doświadczeniem dla uczniów, którzy chcą zdobyć kwalifikacje w zawodzie budowlańca. Serdecznie dziękujemy dyrekcji firmy za zaangażowanie i chęć przyjęcia naszych uczniów na praktyki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Pani Małgorzaty Kurkowskej, która służy pomocą i wsparciem podczas organizowania zajęć w betoniarni.