slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Pomocna dłoń hotelarzy

włącz . Opublikowano w Technikum Hotelarstwa

24 stycznia 2014 Szkoła Podstawowa Nr 10 w Olkuszu obchodziła swój Jubileusz 20 – lecia. Dwa dni wcześniej uczniowie naszej szkoły z klas Technikum Hotelarskiego wraz z nauczycielami służyli wsparciem przy przygotowaniu dekoracji. Nasza pomoc polegała na przygotowaniu i zamontowaniu około półtora tysiąca kolorowych balonów, a także innych drobnych pracach montażowo-dekoracyjnych. Efekt naszych wysiłków można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych na stronie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu. W prace zaangażowani byli uczniowie klasy III E: Kinga Makuch, Stanek Paulina, Dobrowolski Dawid, Kurdziel Dawid, Ratoń Jarosław, Sławiec Dominik, klasy II E: Piotr Jabłoński, Kamil Białaś. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Ewelina Kowalczyk i Pani Anna Śmierciak. W dzień święta podstawówki czynny udział w pracach brały uczennice klasy IV E: Kamila Zioło, Aleksandra Zięciak, Patrycja Sroka i Martyna Bobela opiekę nad wychowankami sprawowała Pani Renata Kubańska. Uczennice zajęły się profesjonalnym przygotowaniem stołów bufetowych i stolików dla gości.

Na stronie internetowej Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olkuszu www.sp10.olkusz.pl ukazały się podziękowania dla naszej szkoły za pomoc w przygotowaniu tak ważnego w życiu każdej szkoły dnia. Na ręce Pani Dyrektor Maridy Zoń został przekazany dyplom „Przyjaciela Podstawówki”.

Ale to nie wszystkie zasługi hotelarzy. Dnia 28 stycznia br. w Galerii BWA w Olkuszu odbyło się spotkanie Noworoczne dla sołtysów i wójtów z całego powiatu  zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.  Uczennice klas Technikum Hotelarskiego zajęły się profesjonalnym przygotowaniem stołów bufetowych oraz  obsługą kelnerską zaproszonych gości. Pomocą służyły uczennice klasy IV E: Patrycja Białecka, Sandra Siermantowska, Weronika Dolezy, Agnieszka Żak oraz uczennice klasy II E: Magdalena Gadomska, Paulina Ślusarska, Sandra Makarewicz. Opiekę nad uczennicami w tym dniu z ramienia szkoły sprawowali Pani Anna Śmierciak i Pan Janusz Kurek.

W swoim imieniu pragnę serdecznie podziękować wszystkim uczniom biorącym udział w przygotowaniu obu imprez. Hotelarze po raz kolejny udowodnili, że można na nich liczyć. Stanęli na wysokości zadania.  Szczególne podziękowanie kieruję do uczennic klasy maturalnej, które w wirze przygotowań własnego Balu Studniówkowego znalazły czas i chęci aby  pomóc innym.

Opracowanie tekstu: Anna Śmierciak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00