slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Śniadanie w Łobzowie

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Uczniowie klas pierwszych technikum żywienia i usług gastronomicznych potwierdzili swoje umiejętności, zdobyte na zajęciach praktycznych w realnych warunkach funkcjonowania zakładu gastronomicznego jakim jest kuchnia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie. W ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” nasi uczniowie opracowali jadłospis drugiego śniadania oraz listę zakupów potrzebnych do realizacji zaplanowanych potraw. W łobzowskiej szkole grupa naszych przyszłych kucharzy pracując w zespołach przygotowała smaczne, zdrowe i atrakcyjne potrawy dla 68 uczniów szkoły podstawowej i 25 przedszkolaków. W kuchni pomagali im szóstoklasiści, którzy dzielnie wypełniali polecenia starszych koleżanek. Dzieci delektowały się: 

  • granolą z bananem, gorzką czekoladą, słonecznikiem, orzechami, miodem i odrobiną jogurtu naturalnego,
  • sałatką owocową, 
  • kaszą jaglaną z rodzynkami i jabłkami w cynamonie, 
  • muffinkami marchewkowymi, 
  • bułeczkami zapiekanymi z szynką, jajkiem i szczypiorkiem, 
  • kruszonką owsiną ze słonecznikiem i jogurtem
  • kolorowymi kanapkami 

Do śniadania była podana woda cytrynowo-miętowa i sok marchewkowo-jabłkowo-selerowo-pomarańczowy. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły, oprócz urozmaiconego śniadania, stroje naszych żywieniowców. Nad wszystkim czuwały Panie: Paulina Rawicka i Katarzyna Chmielewska. W ramach podziękowania za współpracę nasza szkoła otrzymała szybkowar i wolnowar, które niewątpliwie będą przydatne na zajęciach praktycznych.

Katarzyna Chmielewska

161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie

Budowlanka w Łobzowie

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Niedzielne przedpołudnie 9 października wypełniła wizyta uczniów Zespołu Szkół Nr 4 wraz z dyrektorem Maridą Zoń  i opiekunem części artystycznej Panią Katarzyną Chmielewską w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łobzowie. Spotkanie było efektem współpracy wymienionych szkół w projekcie: „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Zadaniem uczniów naszej szkoły było przygotowanie programu artystycznego promującego zdrowy styl życia oraz opracowanie folderu na temat zasad zdrowego żywienia. Podczas Rodzinnego Festynu Zdrowia, na który przybyło wielu znakomitych gości uczniowie naszej szkoły wystawili bajkę o  dzielnym dworzaninie Kacprze, który uratował mieszkańców swojego królestwa od apatii i niemocy przywożąc w darze nieznane im dotąd owoce i warzywa. Król doceniając zasługi śmiałka pasował go na rycerza herbu Witamina i odtąd wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Uczniowie zebrali gromkie brawa, a oto w jakie role się wcielili:

Narrator – Klaudia Gorczyca

Wnuczka i Babcia – Wiktoria Jędrzejczyk i Martyna Kępka

Król i Królowa – Kacper Barański i Wiktoria Sapiechowska

Dworzanin Kacper – Kacper Bąba

Medyk – Dominika Kruk

Karczmarz – Weronika Motyka

Sprzedawca – Zuzanna Kopeć

Opieka merytoryczna: Panie: Katarzyna Chmielewska, Paulina Rawicka

Projekt ulotki promującej zdrowie: Pani Katarzyna Chmielewska 

Marida Zoń

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00