slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Śniadanie w Łobzowie

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Technikum żywienia i usług gastronomicznych

Uczniowie klas pierwszych technikum żywienia i usług gastronomicznych potwierdzili swoje umiejętności, zdobyte na zajęciach praktycznych w realnych warunkach funkcjonowania zakładu gastronomicznego jakim jest kuchnia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie. W ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch” nasi uczniowie opracowali jadłospis drugiego śniadania oraz listę zakupów potrzebnych do realizacji zaplanowanych potraw. W łobzowskiej szkole grupa naszych przyszłych kucharzy pracując w zespołach przygotowała smaczne, zdrowe i atrakcyjne potrawy dla 68 uczniów szkoły podstawowej i 25 przedszkolaków. W kuchni pomagali im szóstoklasiści, którzy dzielnie wypełniali polecenia starszych koleżanek. Dzieci delektowały się: 

  • granolą z bananem, gorzką czekoladą, słonecznikiem, orzechami, miodem i odrobiną jogurtu naturalnego,
  • sałatką owocową, 
  • kaszą jaglaną z rodzynkami i jabłkami w cynamonie, 
  • muffinkami marchewkowymi, 
  • bułeczkami zapiekanymi z szynką, jajkiem i szczypiorkiem, 
  • kruszonką owsiną ze słonecznikiem i jogurtem
  • kolorowymi kanapkami 

Do śniadania była podana woda cytrynowo-miętowa i sok marchewkowo-jabłkowo-selerowo-pomarańczowy. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły, oprócz urozmaiconego śniadania, stroje naszych żywieniowców. Nad wszystkim czuwały Panie: Paulina Rawicka i Katarzyna Chmielewska. W ramach podziękowania za współpracę nasza szkoła otrzymała szybkowar i wolnowar, które niewątpliwie będą przydatne na zajęciach praktycznych.

Katarzyna Chmielewska

161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie 161210 Śniadanie w Łobzowie

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00