slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Turniej "Złota Kielnia"

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Fachowcy są dziś na wagę złota. Dobrze wiedzą o tym uczniowie zasadniczych szkół zawodowych i branżowych I stopnia, którzy 13 stycznia 2018 roku w pięciu okręgach w Polsce wzięli udział w eliminacjach okręgowych XLVII edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia". Turniej składał się z dwóch części: w części I uczestnicy rozwiązywali test (40 pytań) z wiedzy teoretycznej, natomiast w części II musieli rozwiązać zadanie problemowe, dotyczące wykonania okr...

Piłka ręczna

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

5 stycznia odbyła się powiatowa licealiada w piłce ręcznej dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Paulina Oruba, Olimpia Bień, Katarzyna Zabłocka, Anna Gil, Wioletta Jedlińska, Aleksandra Bugaj, Aleksandra Pietras, Gabriela Płowiec, Agnieszka Rydzyk, Anastazja Szymanek, zajęła III miejsce!!!
Opiekunem naszego TEAMu była Pani Monika Pastwa! GRATULUJEMY!!! 

Nabór do IV etapu projektu POWER

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Projekt przewiduje wyjazd 10 uczniów w zawodzie technik hotelarstwa oraz  technik żywienia i usług gastronomicznych na 4 tygodniową praktykę zawodową w terminie:

 2018-02-27 - 2018-03-26

Prosimy o pobranie dokumentów rekrutacyjnych ze strony szkoły, sekretariatu albo koordynatora projektu w sali 207.

Informujemy, że w przypadku zbyt małej liczby uczestników rekrutacja może zostać wznowiona  w dowolnym momencie trwania projektu.

TERMINY:

1.Złożenie dokumentów rekrutacyjnych – do 17-01-2011
2. Rozmowa kwalifikacyjna 18-01-2018

3. Ogłoszenie wyników rekrutacji 19-01-2018
4. Opublikowanie list uczniów zakwalifikowanych do projektu oraz listy rezerwowej 19-01-2018
5. Potwierdzenie przez uczniów udziału w projekcie 22-01-2018
6. Rozpoczęcie zajęć przygotowujących do realizacji mobilności od 23-01-2018

Warunkiem przystąpienia do rozmowy kwalifikacyjnej projektu jest dostarczenie następujących dokumentów:

1. Wypełniony formularz zgłoszeniowy
2. Wypełnioną ankietę dla kandydata
3. Wypełniony dokument „Zgoda rodziców”- w przypadku uczniów niepełnoletnich.

Wypełnione formularze zgłoszeniowe i inne wymagane załączniki należy złożyć w sekretariacie szkoły.

 

Zapraszamy uczniów do aplikowania do powyższego projektu.
Koordynatorem projektu jest Pani Paulina Rawicka.

Nowy Rok 2018

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Szczęśliwego Nowego Roku,

powodzenia w życiu osobistym i zawodowym oraz samych sukcesów!

Jasełka 2017

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Zanim jeszcze zapadł zimowy zmrok i pierwsza gwiazdka pojawiła się na nieboskłonie, w naszej szkole rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Klimat tych szczególnych grudniowych dni otoczył nas wszystkich, jak delikatna mgiełka, otulając nostalgiczną pierzynką i przywołując w pamięci minione święta i związane z nimi dobre wspomnienia i ciepłe uczucia. Obchodzone wigilie klasowe, okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie najlepszych życzeń, zbliżały do siebie zabieganych na co dzień ludzi, którzy nierzadko mijają się w pośpiechu. 

W tradycję bożonarodzeniową wpisały się także szkolne jasełka, które w tym roku odbiegły nieco od tych popularnych przedstawień, ukazujących historię, która rozegrała się przed 2000 laty. Nie było więc charakterystycznej stajni czy bydlątek, ani świętej Rodziny czy anielskich posłańców. Zobaczyliśmy za to, jak może wyglądać Wigilia Bożego Narodzenia w naszych domach, w domach naszych sąsiadów, znajomych czy w końcu tych, o których rzadko chyba myślimy - tych najbiedniejszych, bezdomnych, chorych, pokaleczonych przez los albo ich życiowe wybory. Opowiedziane historie pokazały, że Jezus rodzi się i przychodzi na świat bez względu na okoliczności, czasy, status społeczny czy materialny ludzi. On chce się narodzić w sercu każdego człowieka i czeka, aby zostać przyjętym. Nie ma dla Niego znaczenia czy mamy duży, wspaniały dom, pełen drogich rzeczy i nowoczesnych sprzętów, czy żyjemy w ubóstwie i czasem jesteśmy głodni. Każdy jest zaproszony do przyjęcia Boga do swojego serca i życia. Ten piękny i niezwykle głęboki przekaz, jaki popłynął z przedstawienia przygotowanego przez panią Justynę Gałkę-Szczupak i Bożenę Odrobińską wraz z uczniami ich klas, uświadomił nam i przypomniał, czym naprawdę jest Boże Narodzenie, a wzruszające i mądre słowa księdza Arkadiusza napełniły obecnych nadzieją i miłością, jaką niesie ze sobą prawdziwy duch Świąt oraz dodały otuchy tym, którzy w przedświątecznej bieganinie pogubili nieco kierunek swoich dążeń. Całości dopełniły pełne serdeczności życzenia pani wicedyrektor, Teresy Stach, która swoim ciepłym uśmiechem wprowadziła nas w atmosferę wzajemnej życzliwości, nie tylko od święta.

Justyna Kuźniak

Konkurs Wiedzy z zakresu zakażeń HIV i zespołu AIDS

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

 Jak zwykle w organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną Powiatowym Konkursie Wiedzy z Zakresu Zakażeń HIV i zespołu AIDS wzięła udział drużyna z Naszej Szkoły. Zajęliśmy III miejsce 😊. Katarzyna Czerwińska i Kinga Dobrek z klasy 2b stanowiły trzon intelektualny zespołu i wzięły na swoje barki przyswojenie wiedzy teoretycznej na temat HIV i AIDS. Pozostałe dziewczynki, uczennice kl. 1 b dołączyły do zespołu, który przygotował w ciągu kilkunastu minut rewelacyjną scenkę edukacyjną. Ola Kłapcińska ujawniła swój talent aktorski jako nowoczesna babcia i wzbudziła żywe emocje wśród widzów. Główny Inspektor Sanitarny, lek. med. Pani Agata Knapik wyróżniła ją  swoimi pochwałami. Justyna Grendys i Gabriela Kowalczyk wraz z Kasią i Kingą wczuły się w role wnuczek i znajomych nowoczesnej babci. Wsparciem merytorycznym i nie tylko, służyły panie Bożena Odrobińska i Dorota Kalisz-Stach.

 

Szkolenie firmy GROHE

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W dniu 20.11.17r. na zaproszenie nauczycieli zawodu branży budowlanej gościliśmy w Zespole Szkół Nr4 w Olkuszu przedstawicieli firmy GROHE- producenta armatury sanitarnej. W samochodzie treningowym wyposażonym w ekspozycję armatury sanitarnej uczniowie zostali zapoznani z innowacyjnymi rozwiązaniami sanitarnymi do łazienek i kuchni. Instruktorzy Firmy GROHE poprowadzili praktyczne szkolenie  w zakresie montażu stelaży podtynkowych . Stelaż i armatura sanitarna została przekazana nauczycielom na warsztaty szkolne w celu dalszych ćwiczeń w zawodzie posadzkarz -glazurnik.

Zawody sportowe

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Z cyklu "fajnie być mistrzem" 👕 😉 28 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w badmintonie drużynowym.

Nasz zespół w składzie: Sebastian Pałka, Mateusz Hetnar, Damian Czekaj zajął I miejsce (awans do finałów wojewódzkich).

Opiekunem drużyny był Pan Józef Ślązak. Gratulujemy!!! 

Quick-mix

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W dniu 29.11.2017.r. klasa 2A Technikum Budowlanego uczestniczyła w szkoleniu technologicznym przeprowadzonym przez firmę Quick-mix, która od wielu lat oferuje innowacyjne produkty z zakresu zapraw do klinkieru, suchych zapraw budowlanych, systemów ociepleń oraz chemii budowlanej. 

Szkolenie składało się z części teoretycznej podczas, której uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sposobem wykonywania ścian z klinkieru i okładzin klinkierowych. Uczestnicy szkolenia w części praktycznej mogli również własnoręcznie wybudować fragment ściany z cegły klinkierowej wraz ze spoinowaniem.

Opracował: M.Cichoń

Konkurs „MISTRZ MURARSTWA”

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Nauczyciele branży budowlanej w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych zorganizowali konkurs „Mistrz murarstwa” pod patronatem firmy Wienerberger.

W zmaganiach brało udział 6 dwuosobowych drużyn.

Zadaniem uczestników było wykonanie minimum 13 warstw komina dwuprzewodowego wentylacyjnego. Podczas murowania uczniowie mieli wykazać się własną kreatywnością przy zakończeniu konstrukcji.

Jury w składzie: przedstawiciel firmy Wienerberger Pan Tomasz Obrzut oraz nauczyciel dyplomowany Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu Pani Małgorzata Dudzińska oceniało prace pod względem poprawnego wykonania zadania zgodnie z zasadami wznoszenia konstrukcji samonośnej, bhp oraz ochrony środowiska.

Nagrody ufundowane przez firmę Wienerberger otrzymali:

I MIEJSCE i tytuł „MURARZ BUDOWLANKI 2017” 

Damian Czekaj kl. 3A

Bartłomiej Piłka kl. 3A

II MIEJSCE 

Bartosz Jurek kl. 4A

Przemysław Barczyk kl. 4A

III MIEJSCE

Michał Klich kl. 3mtw

Jakub Sosur kl. 3mtw

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. 

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

Opracowała: J.Gorajczyk

Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00