slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Wyjazd do Teatru Zagłębia w Sosnowcu

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W czwartek, 3.10.2019r., grupa uczniw z klas: 3d,2b,2d,1a obejrzała spektakl pt. „Tartuffe” (wg.”Świętoszka” Moliera). Przedstawienie poprzedzone było spotkaniem z aktorem, panem Przemysławem Kanią (w „Tartuffe” gra rolę Walerego), który wprowadził w tajniki komedii , wyjaśnił kilka kwestii związanych ze sztuką, jej adaptacją, interpretacją. Spektakl zostawił masę emocji, a wymowne zakończenie – skłania do gorzkich refleksji (opiekę sprawowały nauczycielki: R.Kubańska, J.Gałka-Szczupak, M.Kocjan-Chmist)

ROWEREM PO ZDROWIE

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W imieniu organizatorów zapraszamy w najbliższą niedzielę tj. 29.09.2019 do udziału w rodzinnym rajdzie rowerowym "Rowerem Po Zdrowie".

Czekamy na Was!!!

Salon Maturzystów Perspektywy 2019

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

5 września 2019 roku tegoroczni maturzysci uczestniczyli w Salonie Maturzystów organizowanym przez Uniwetsytet Jagielloński w Krakowie. Pomysłodawcą wyjazdu  był Pan Profesor Jarosław Gałka, natomiast funkcje opiekuna pełniły: Pani Kamila Fulbiszewska i Pani Katarzyna Markiewicz. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładach m.in. jak dobrze zdać maturę z języka polskiego, matematyki czy też języków obcych. Oprócz wykładów z obowiązkowych przedmiotów zdawanych na egzaminie, była możliwość uczestniczenia w zajęciach z przedmiotów rozszerzonych. Dzięki tej inicjatywie uczniowie klas czwartych zapoznali się z ofertami uczelni wyższych,każdy z nich  otrzymał także informator zawierający szczegółowe informacje na temat egzaminu maturalnego, rekrutacji na wyższe uczelnie w roku akademickim 2020/2021.

Małopolska Chmura Edukacyjna

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna". Wnioski należy składać w terminie od 9.09 - 20.09.2019r.

 

Regulamin rekrutacji na zajęcia realizowane w ramach projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna w Powiecie Olkuskim, edycja II" - klik

Formularz rekrutacyjny dostępny - tutaj

Kursy unijne!

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Uwaga! Rusza nabór na kursy unijne w roku szkolnym 2019/2020. Termin składania dokumentów upływa 18 września! Deklaracje dostępne w pokoju nr 25.

Regulamin rekrutacji na kursy unijne - klik

15 lat Galerii Olkuskich Poetów w Zespole Szkół Nr 4

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W pierwszych dniach kwietnia czytelnia im. Jolanty Skawińskiej gościła wyjątkowego artystę – Łukasza Jarosza – poetę, muzyka, autora tekstów, laureata wielu literackich nagród, w tym niezwykle prestiżowej Narody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Spotkanie szczególne, bo i wyjątkowe okoliczności – Jubileusz 15-lecia Galerii Olkuskich Poetów, a zatem nie zabrakło życzeń, wspomnień i oczywiście… tortu, który w tym dniu smakował jeszcze bardziej, gdyż jubileuszowa gala zbiegła się z urodzinami gościa honorowego. Łukasza Jarosza nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba, artysta to niezwykle wszechstronny i choć, jak sam przyznaje, największą miłością w jego życiu twórczym pozostaje muzyka, to nie da się zaprzeczyć faktom – autor „Pełnej krwi” jest przede wszystkim poetą! I to poetą w pełnym tego słowa znaczeniu, o czym zebrani w tym dniu goście mogli się dobitnie przekonać. Surowość opisu, wnikliwa obserwacja, język szukający nowych form wyrażania rzeczywistości – to właśnie poezja, która wypełniła przestrzeń Galerii podczas  jubileuszowych rozmów.

Tak oto dzieło Jolanty Skawińskiej trwa nieprzerwanie już ponad 15 lat, progi Galerii Olkuskich Poetów wciąż przekraczają twórcy najróżniejsi – Ci doskonale znani oraz debiutanci, często dzielący się swoją twórczością po raz pierwszy. Wspomniany okres stał pod znakiem poetyckich odkryć, był to również czas wielkich przemian, szczególnie w ostatnich pięciu latach. Niepozorna Galeria zataczała coraz szersze kręgi, nawiązano współpracę z wieloma instytucjami: Fundacją Kultury Afront, Biblioteką Pedagogiczną w Olkuszu, Stowarzyszeniem Teatralno – Literackim, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Lgocie Wolbromskiej oraz Stowarzyszeniem Wszyscy dla Wszystkich – to wszystko pozwoliło poszerzyć horyzonty i zasięg kulturotwórczej działalności instytucji, a bez wątpienia wpłynęło na jej kształt i prestiż w środowisku. Warto podkreślić, że Galeria wydała cztery tomiki poetyckie olkuskich twórców. Tak więc zostaje zamknięty wyjątkowy rozdział, a Galeria Olkuskich Poetów nadal będzie podążać wytyczoną przez siebie drogą, kusząc atmosferą i niepowtarzalnym klimatem kolejnych gości.

Marcin Tomsia

 

 

Ogólnopolskie Targi Edukacyjne w Katowicach

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

26 marca tegoroczni maturzyści wspierani przez uczniów klasy 3a i 3b, uczestniczyli w XXI Ogólnopolskich Targach Edukacyjnych, odbywających się w Hali Widowiskowo – Sportowej Spodek w Katowicach. Po zapoznaniu z niezwykle bogatą ofertą uczelni wyższych, uczestnicy przystąpili do zwiedzania Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie podziwiali wystawy Galerii Sztuki Polskiej, Galerii Plastyki Nieprofesjonalnej oraz Galerii Śląskiej Sztuki Sakralnej. Nadzór nad całością wycieczki sprawował organizator - Pan Jarosław Gałka wraz z opiekunami: Panią Kamilą Fulbiszewską i Panią Pauliną Rawicką.

Indeks Uniwersytetu Jagiellońskiego w kieszeni!

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Uczennica Zespołu Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu - Monika Bagińska z klasy technikum usług fryzjerskich laureatką ogólnopolskiego XXIII Konkursu Wiedzy o UJ. Gratulujemy Monice zdobytego indeksu na pedagogikę specjalną Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a opiekunowi merytorycznemu uczennicy Panu Jarosławowi Gałce życzymy kolejnych sukcesów. Brawo! Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim organizowany jest od 1996 roku. Jego celem jest przybliżenie historii oświaty polskiej i europejskiej poprzez historię krakowskiej Uczelni oraz osób ją tworzących. Biorący udział w Konkursie uczestnicy walczą o możliwość studiowania na wybranych przez siebie kierunkach studiów. Jednym z zadań przedsięwzięcia jest stworzenie uczniom z całej Polski oraz spoza jej granic możliwości poznania oferty studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz zrównanie szans dostępu do nich kandydatom niezależnie od miejsca ich zamieszkania.

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00