slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Dzień Kolorów

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

6 czerwca 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny organizujemy akcję „DZIEŃ KOLORÓW”, w tym roku pod hasłem „DZIEŃ KOLORÓW - uzależnienia kradną barwy szczęścia”. Jednym z elementów będzie zespołowy konkurs plastycznym na plakat, którego tytułem jest hasło akcji. W tym dniu młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły zaproponowano, aby przyszli ubrani w określone kolory i odstresowali się w „Kąciku relaksacyjnym”. Pracownicy oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzą pogadanki i badanie smokolizerem. 

W ramach akcji 11 czerwca spotkania z psychologiem  i 12 czerwca warsztaty Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM

Festyn Rodzinny

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Współpraca ZS Nr 4 w Olkuszu z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zedermanie

Już po raz kolejny uczennice naszej szkoły wzięły udział w Festynie Rodzinnym w Zedermanie pt. "Powitanie Lata". Paulina Krzystanek i Wiktoria Mistela z kl. II a oraz Monika Bagińska, Kinga Cichoń i Ewa Nabagło z kl. III a malowały i czesały najmłodszych uczestników pikniku. W tym roku najczęściej wybierane były motywy kwiatów i motylków. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nasze uczennice otrzymały już wstępne zaproszenie by wspólnie powitać "Lato 2019".

Charytatywny Maraton FITNESS&DANCE

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

28 kwietnia 2018r. Zespół Szkół Nr 4 uczestniczył w IV Edycji Charytatywnego Maratonu FITNESS&DANCE. Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych pod fachowym okiem pani Urszuli Zych przygotowały smaczny i barwny poczęstunek. Niezawodne okazały się także nasze fryzjerki, które czesały i malowały zarówno dzieci jak dorosłych. Opiekunami tej grupy były Panie Beata Dumara-Urban oraz Ewa Żak-Łebek. 

Ta cykliczna uroczystość ma szczytny cel. Dochód przeznaczony będzie na doposażenie Centrum Rehabilitacji i Terapii Dzieci Niepełnosprawnych prowadzone przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” z nową siedzibą w Zespole Szkół w Bukownie. 

Święto patrona rzemieślników

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

19.03.2018r., w dniu imienin Józefa, w Bazylice św. Andrzeja w Olkuszu odbyła się uroczysta msza święta, w której wzięli udział lokalni rzemieślnicy, uczniowie klas wielozawodowych z naszej szkoły, poczty sztandarowe Cechu Rzemiosł Różnych oraz Zespołu Szkół Nr 4 . To dzięki dobrej , wieloletniej współpracy z Cechem, pracodawcami, mamy możliwość uczestniczyć w takiej uroczystości. Święty Józef już w średniowieczu uznany został za patrona rzemieślników, a 19 marca od lat jest okazją, by modlić się w intencji tych, którzy swą pracą ułatwiają nam życie.

( W poczcie sztandarowym uczniowie klasy 2w: Leopold Jeleń, Paulina Jarosz, Angelika Stefańska, Anna Goncerz, Tomasz Grabowski;

opieka: Renata Kubańska, Maria Irzyk).

Światowy Dzień Wody

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

22.03.2018r. odbyła się Konferencja z okazji Światowego Dnia Wody pt. "Natura dla wody", podczas której wręczano nagrody w konkursie literacko- plastyczno-ekologicznym "Chrońmy źródła wody", organizowanym przez Stowarzyszenie Teatralno- Literackie i Olkuskie Wodociągi. Uczennice naszej szkoły pomagały przy obsłudze stołu ze słodkościami, kawą, herbatą i oczywiście WODĄ :)

(z klasy 3a: Katarzyna Gonera, Angelika Janda, Paulina Stochel, Kinga Trzcionkowska; opieka: Renata Kubańska, działająca w STL, współorganizująca konkurs).

Powodzenia na maturze

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

"Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”.

 Na maturę – wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu

i dużo wiary we własne siły.

Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.

Indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W marcu i kwietniu br. odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim dla tegorocznych maturzystów. Gala rozdania indeksów miała miejsce 11 kwietnia w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzięły w niej udział 3 uczennice z Budowlanki.

Pierwszy etap konkursu odbył się 6 marca 2018 roku.  W ciągu 60 minut uczestnicy musieli odpowiedzieć na 100 pytań zamkniętych i fakultatywnie na jedno otwarte, co było niezmiernie trudnym wyzwaniem. Pytania dotyczyły nie tylko historii najstarszej uczelni w Polsce, ale także dziejów uniwersytetów europejskich, żakowskich obyczajów, edukacji oraz historii wychowania. Do finału zakwalifikowało się 5 uczennic z naszej szkoły. Finał odbył się 10 kwietnia 2018 roku. Tak jak poprzednio finaliści zmagali się z 100 pytaniami, na które mieli 60 minut. Pytania jednak okazały się bardzo trudne, wymagały dużo koncentracji, na którą nie było zbyt wiele czasu.

Warunkiem otrzymania indeksu było uzyskanie 30% punktów. Pułap ten uzyskały 3 uczennice: Jolanta Nowak – otrzymując indeks socjologii, Barbara Czerwińska – otrzymała indeks kulturoznawstwa międzynarodowego, a Anastazja Szymanek otrzymała indeks na kierunek: organizacja i ekonomika ochrony zdrowia.

Natomiast uczennice: Patrycja Gut-Borowy i Paulina Oruba uzyskały status finalisty eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Opiekunem, który przygotowywał uczennice do konkursu był mgr Jarosław Gałka.

XX Ogólnopolskie Targi „Edukacja 2018”

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

               W dniu 27 marca 2018r. odbyły się największe targi edukacyjne w regionie. Katowicki spodek znów stał się centrum naukowym dla wszystkich poszukujących swojej „pomaturalnej drogi”. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również przedstawicieli naszej szkoły, a były to reprezentacje klas: IVd, IVe, III mtv oraz III Liceum Mundurowego.

Targi „Edukacja” od wielu lat umożliwiają prezentację ofert placówek dydaktycznych na różnych poziomach nauczania. W tym roku udział w targach wzięły szkoły wyższe z całej Polski, a także szkoły językowe, zawodowe i policealne oraz instytucje wspierające edukację. Głównym celem wydarzenia była prezentacja jak najszerszej oferty edukacyjnej jego adresatom, czyli młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

                Organizatorem i kierownikiem wyjazdu był Pan mgr Jarosław Gałka, a opiekunami były: pani wicedyrektor Teresa Stach i pani Paulina Glanowska.

Szafirowy Jubileusz Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

„Najpiękniejsze są jubileuszowe powroty, a wraz z nimi- nostalgia za czasem minionym, łza wzruszenia, ale i duma z osiągnięć” – tymi słowami dyrektor Marida Zoń otworzyła jubileuszową galę witając zaproszonych gości. Podniosły ton uroczystości podkreślił najpiękniejszy śpiew chorałowy późnego średniowiecza „Gaude Mater”. Część artystyczna  została zaplanowana, jako podsumowanie dorobku szkoły za ostatnie 5 lat, od jubileuszu 40 -  lecia po Szafirowy Czas.  W prezentacji osiągnięć Szkoły przywołana została jej misja: „Charyzmą naszych działań tworzymy lepszy świat”. To hasło obrazowały dokonania  nauczycieli i uczniów oparte na czterech filarach: rośniemy w siłę, budujemy więzi, wspieramy potrzebujących oraz rozwijamy pasje. Obecni na sali mieli okazję podziwiać efekty pracy i ogrom inicjatyw podejmowanych przez Społeczność Budowlanki oglądając kolejne slajdy na tle klimatycznej muzyki Mike’a Oldfielda i Jeana Michela Jarre’a. Największy aplauz wzbudził spacer Aleją Gwiazd, fragmenty wyświetlanych filmów nawiązywały do zawodów nauczanych w Szkole, a  uczniowie wcielili się w kultowe postacie, by uwydatnić swoje branżowe predyspozycje. Jako pierwszy został zaprezentowany technik żywienia i usług gastronomicznych. Na przykładzie charyzmatycznego bohatera filmu „Skrzydełko czy nóżka?” obecni na sali zobaczyli, jak zaangażowany i pełen pasji jest uczeń, który pragnie pracować w międzynarodowym biznesie gastronomicznym. Technicy budownictwa jako armia inteligentnych i przedsiębiorczych fachowców uzbrojonych w nowoczesny sprzęt została zestawiona z dzielnymi spartanami – bohaterami filmu pt. „300”.

Edward Nożycoręki,  którego zdolności  zachwycają, szokują, a nawet wzbudzają zazdrość stał się idolem uczniów technikum usług fryzjerskich. Wzorując się na takim mistrzu, adepci fryzjerstwa uruchamiają do tego stopnia  polot i fantazję, że efekty  ich pracy zapierają dech i wywołują zachwyt. 

Uczniowie technikum hotelarstwa mają niełatwe zadanie, muszą poradzić sobie z każdym, nawet najbardziej niedorzecznym gościem pokroju Jasia Fasoli z filmu: „Pokój 426”. Na szczęście wysoka kultura osobista i życzliwość absolwentów ZS Nr 4 w Olkuszu sprawiają, że wszelkie pokłady dziwactwa zostają uszanowane.

Klasy wielozawodowe łączą uczniów wielu branż, podobnie jak Drużyna sławnego filmu: „Władca Pierścienia”. Piekarze, kucharze, cukiernicy, fryzjerzy, monterzy, stolarze i wielu innych działając razem osiągają cel – stają się mistrzami w zawodzie. 

Ostatni film „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” ukazywał  wizję szkoły jako miejsca, w którym liczą się przede wszystkim ludzie, gdzie kształtują się charaktery, a w centrum  starań jest  uczeń, którego „rzeźbi się” i modeluje tak, by był gotowy do wyjścia w świat, realizował swoją misję i spełniał  marzenia. 

Gdy podróż Aleją Gwiazd dobiegła końca, widzowie nie mieli wątpliwości, że przeżyli sentymentalny powrót w magiczny czas odmierzany radością i spełnieniem. Życzymy Społeczności Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, aby kolejne lata były przedłużeniem tej pięknej drogi.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00