slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Uroczystość z Chopinem w tle …

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Łagodne dźwięki delikatnie naciskanych klawiszy fortepianu wypełniły przestrzeń nadając jej harmonii, a zarazem wprowadziły uroczysty nastrój. W tak podniosłej atmosferze rozpoczęły się obchody Dnia Patrona -  Fryderyka Chopina - w Szkole Podstawowej Nr 6 w Olkuszu.

Wspaniała akademia, przygotowana przez uczniów i nauczycieli tej społeczności szkolnej zaabsorbowała i zachwyciła obecnych tam gości i przedstawicieli licznych instytucji, firm oraz patronów i przyjaciół Szkoły. Obecni na sali widzowie mogli poznać losy wielkiego kompozytora dzięki fantastycznie odegranym przez uczniów scenkom z życia pianisty, a także zachwycić się i dać ponieść nutom przepięknie zaśpiewanych przez chór piosenek, których tak melodia, jak i słowa zapadały w serce. Dzieci zaprezentowały swoje rozmaite talenty, udowadniając, że ciężka praca, konsekwencja, ale także pasje i ich realizacja przynoszą wielkie sukcesy i dają ogromną satysfakcję.

Po występie dzieci ze szkoły podstawowej, na scenie pojawili się ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu. Spotkanie poprowadził przyjaciel Chopina  - Cyprian Kamil Norwid, który pomógł zaprezentować artystyczne zdolności uczniów, których kunszt w każdym ich zawodzie wywołał zachwyt u oglądających. W takt poloneza wkroczyli na salę uczniowie technikum hotelarstwa, prezentując fenomenalny pokaz synchroniczny, dzięki któremu zastawiono stół dla kompozytora i jego towarzyszek. Bajecznie kolorowe i wyjątkowo zdrowe menu opracowali i wykonali profesjonaliści z Laboratorium Smaku – uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Piękne stylistki z technikum fryzjerskiego wyczarowały urocze koafiury a la George Sand i a la Chopin. Wspaniali projektanci i technicy budownictwa zaplanowali i wykonali pomnik w formie fortepianu ku czci wielkiego kompozytora, aby ten mógł przy nim zasiąść i zaszczycić wszystkich obecnych próbką swojego ogromnego talentu. Każdy chciał też wykonać pamiątkowe zdjęcie z Fryderykiem, a ten, znany ze swej uprzejmości, chętnie i z wdziękiem pozował do fotografii.

Na koniec atmosferę do czerwoności rozgrzali przystojni motocykliści z zaprzyjaźnionego klubu, którzy uświetnili swoją obecnością obchody święta Szkoły. Każdy mógł podziwiać ich piękne motocykle, obejrzeć sprzęt, przymierzyć kask, a nawet zasiąść i uwiecznić swoją podobiznę na jednej z ogromnych i wspaniałych maszyn. Kierowcy-motocykliści opowiedzieli także o bezpieczeństwie na drodze i konieczności zachowania rozsądku w czasie jazdy. Wyśmienity catering, przygotowany przez uczniów Budowlanki stanowił  idealne uzupełnienie tej fantastycznej uroczystości.

Jeszcze słychać było cichnące dźwięki mazurka, gasnące wraz z upływem mijającego dnia, kiedy zaproszeni goście powoli opuszczali mury SP Nr 6, niosąc w sercach poczucie zadowolenia i  wdzięczności za serdeczność, okazaną przez gospodarzy uroczystości.

 Justyna Kuźniak

 

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się 22.06.2018 o godzinie 10.00. 

Obowiązuje strój galowy.

Dzień Kolorów

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

6 czerwca 2018 roku w naszej szkole po raz kolejny organizujemy akcję „DZIEŃ KOLORÓW”, w tym roku pod hasłem „DZIEŃ KOLORÓW - uzależnienia kradną barwy szczęścia”. Jednym z elementów będzie zespołowy konkurs plastycznym na plakat, którego tytułem jest hasło akcji. W tym dniu młodzieży, nauczycielom i pracownikom szkoły zaproponowano, aby przyszli ubrani w określone kolory i odstresowali się w „Kąciku relaksacyjnym”. Pracownicy oświaty zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przeprowadzą pogadanki i badanie smokolizerem. 

W ramach akcji 11 czerwca spotkania z psychologiem  i 12 czerwca warsztaty Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM

Festyn Rodzinny

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Współpraca ZS Nr 4 w Olkuszu z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zedermanie

Już po raz kolejny uczennice naszej szkoły wzięły udział w Festynie Rodzinnym w Zedermanie pt. "Powitanie Lata". Paulina Krzystanek i Wiktoria Mistela z kl. II a oraz Monika Bagińska, Kinga Cichoń i Ewa Nabagło z kl. III a malowały i czesały najmłodszych uczestników pikniku. W tym roku najczęściej wybierane były motywy kwiatów i motylków. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Nasze uczennice otrzymały już wstępne zaproszenie by wspólnie powitać "Lato 2019".

Charytatywny Maraton FITNESS&DANCE

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

28 kwietnia 2018r. Zespół Szkół Nr 4 uczestniczył w IV Edycji Charytatywnego Maratonu FITNESS&DANCE. Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych pod fachowym okiem pani Urszuli Zych przygotowały smaczny i barwny poczęstunek. Niezawodne okazały się także nasze fryzjerki, które czesały i malowały zarówno dzieci jak dorosłych. Opiekunami tej grupy były Panie Beata Dumara-Urban oraz Ewa Żak-Łebek. 

Ta cykliczna uroczystość ma szczytny cel. Dochód przeznaczony będzie na doposażenie Centrum Rehabilitacji i Terapii Dzieci Niepełnosprawnych prowadzone przez olkuskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” z nową siedzibą w Zespole Szkół w Bukownie. 

Święto patrona rzemieślników

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

19.03.2018r., w dniu imienin Józefa, w Bazylice św. Andrzeja w Olkuszu odbyła się uroczysta msza święta, w której wzięli udział lokalni rzemieślnicy, uczniowie klas wielozawodowych z naszej szkoły, poczty sztandarowe Cechu Rzemiosł Różnych oraz Zespołu Szkół Nr 4 . To dzięki dobrej , wieloletniej współpracy z Cechem, pracodawcami, mamy możliwość uczestniczyć w takiej uroczystości. Święty Józef już w średniowieczu uznany został za patrona rzemieślników, a 19 marca od lat jest okazją, by modlić się w intencji tych, którzy swą pracą ułatwiają nam życie.

( W poczcie sztandarowym uczniowie klasy 2w: Leopold Jeleń, Paulina Jarosz, Angelika Stefańska, Anna Goncerz, Tomasz Grabowski;

opieka: Renata Kubańska, Maria Irzyk).

Światowy Dzień Wody

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

22.03.2018r. odbyła się Konferencja z okazji Światowego Dnia Wody pt. "Natura dla wody", podczas której wręczano nagrody w konkursie literacko- plastyczno-ekologicznym "Chrońmy źródła wody", organizowanym przez Stowarzyszenie Teatralno- Literackie i Olkuskie Wodociągi. Uczennice naszej szkoły pomagały przy obsłudze stołu ze słodkościami, kawą, herbatą i oczywiście WODĄ :)

(z klasy 3a: Katarzyna Gonera, Angelika Janda, Paulina Stochel, Kinga Trzcionkowska; opieka: Renata Kubańska, działająca w STL, współorganizująca konkurs).

Powodzenia na maturze

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

"Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą”.

 Na maturę – wszystkiego najlepszego, połamania pióra, optymizmu

i dużo wiary we własne siły.

Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy.

Indeksy Uniwersytetu Jagiellońskiego

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W marcu i kwietniu br. odbyła się XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim dla tegorocznych maturzystów. Gala rozdania indeksów miała miejsce 11 kwietnia w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, wzięły w niej udział 3 uczennice z Budowlanki.

Pierwszy etap konkursu odbył się 6 marca 2018 roku.  W ciągu 60 minut uczestnicy musieli odpowiedzieć na 100 pytań zamkniętych i fakultatywnie na jedno otwarte, co było niezmiernie trudnym wyzwaniem. Pytania dotyczyły nie tylko historii najstarszej uczelni w Polsce, ale także dziejów uniwersytetów europejskich, żakowskich obyczajów, edukacji oraz historii wychowania. Do finału zakwalifikowało się 5 uczennic z naszej szkoły. Finał odbył się 10 kwietnia 2018 roku. Tak jak poprzednio finaliści zmagali się z 100 pytaniami, na które mieli 60 minut. Pytania jednak okazały się bardzo trudne, wymagały dużo koncentracji, na którą nie było zbyt wiele czasu.

Warunkiem otrzymania indeksu było uzyskanie 30% punktów. Pułap ten uzyskały 3 uczennice: Jolanta Nowak – otrzymując indeks socjologii, Barbara Czerwińska – otrzymała indeks kulturoznawstwa międzynarodowego, a Anastazja Szymanek otrzymała indeks na kierunek: organizacja i ekonomika ochrony zdrowia.

Natomiast uczennice: Patrycja Gut-Borowy i Paulina Oruba uzyskały status finalisty eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim.

Opiekunem, który przygotowywał uczennice do konkursu był mgr Jarosław Gałka.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00