slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Szkolenie firmy GROHE

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W dniu 20.11.17r. na zaproszenie nauczycieli zawodu branży budowlanej gościliśmy w Zespole Szkół Nr4 w Olkuszu przedstawicieli firmy GROHE- producenta armatury sanitarnej. W samochodzie treningowym wyposażonym w ekspozycję armatury sanitarnej uczniowie zostali zapoznani z innowacyjnymi rozwiązaniami sanitarnymi do łazienek i kuchni. Instruktorzy Firmy GROHE poprowadzili praktyczne szkolenie  w zakresie montażu stelaży podtynkowych . Stelaż i armatura sanitarna została przekazana nauczycielom na warsztaty szkolne w celu dalszych ćwiczeń w zawodzie posadzkarz -glazurnik.

Zawody sportowe

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Z cyklu "fajnie być mistrzem" 👕 😉 28 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu odbyły się zawody powiatowe w badmintonie drużynowym.

Nasz zespół w składzie: Sebastian Pałka, Mateusz Hetnar, Damian Czekaj zajął I miejsce (awans do finałów wojewódzkich).

Opiekunem drużyny był Pan Józef Ślązak. Gratulujemy!!! 

Quick-mix

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W dniu 29.11.2017.r. klasa 2A Technikum Budowlanego uczestniczyła w szkoleniu technologicznym przeprowadzonym przez firmę Quick-mix, która od wielu lat oferuje innowacyjne produkty z zakresu zapraw do klinkieru, suchych zapraw budowlanych, systemów ociepleń oraz chemii budowlanej. 

Szkolenie składało się z części teoretycznej podczas, której uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sposobem wykonywania ścian z klinkieru i okładzin klinkierowych. Uczestnicy szkolenia w części praktycznej mogli również własnoręcznie wybudować fragment ściany z cegły klinkierowej wraz ze spoinowaniem.

Opracował: M.Cichoń

Konkurs „MISTRZ MURARSTWA”

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Nauczyciele branży budowlanej w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych zorganizowali konkurs „Mistrz murarstwa” pod patronatem firmy Wienerberger.

W zmaganiach brało udział 6 dwuosobowych drużyn.

Zadaniem uczestników było wykonanie minimum 13 warstw komina dwuprzewodowego wentylacyjnego. Podczas murowania uczniowie mieli wykazać się własną kreatywnością przy zakończeniu konstrukcji.

Jury w składzie: przedstawiciel firmy Wienerberger Pan Tomasz Obrzut oraz nauczyciel dyplomowany Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu Pani Małgorzata Dudzińska oceniało prace pod względem poprawnego wykonania zadania zgodnie z zasadami wznoszenia konstrukcji samonośnej, bhp oraz ochrony środowiska.

Nagrody ufundowane przez firmę Wienerberger otrzymali:

I MIEJSCE i tytuł „MURARZ BUDOWLANKI 2017” 

Damian Czekaj kl. 3A

Bartłomiej Piłka kl. 3A

II MIEJSCE 

Bartosz Jurek kl. 4A

Przemysław Barczyk kl. 4A

III MIEJSCE

Michał Klich kl. 3mtw

Jakub Sosur kl. 3mtw

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. 

Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

Opracowała: J.Gorajczyk

Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa Mistrz Murarstwa

Wycieczka klas budowlanych

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Wycieczka zawodoznawcza w firmie ATLAS w Zgierzu. Uczniowie branży budowlanej zwiedzili zakład produkcyjny Atlas, zostali zapoznani przez pracowników z nowoczesnymi systemami linii produkcyjnej oraz laboratorium kontroli jakość produktów. Kolejnym punktem wizyty było szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu prawidłowego układania płytek ceramicznych w łazienkach i pomieszczeniach "mokrych", każdy z uczestników otrzymał certyfikat.

Laboratorium myślenia - diagnoza

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W dniu 20.11.2017r, uczniowie klas Iw oraz Imzw Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 4 w Olkuszu, wzięli udział w badaniu "Laboratorium myślenia - diagnoza nauczania przedmiotów przyrodniczych w Polsce" realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych. Badaniu poddano 7000 uczniów z 180 szkół z całej Polski. Szkolnym koordynatorem projektu została pani Bożena Odrobińska. Wyniki testu uzyskane przez naszych uczniów poznamy w drugim okresie. Trzymamy kciuki za jak najlepszy rezultat.

Praktyki zawodowe w Turyngii

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Od 2 listopada na praktykach zagranicznych realizowanych w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz

mobilność kadry kształcenia zawodowego" finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przebywa 16 uczniów naszej szkoły 

z branży budowlanej, hotelarskiej i gastronomicznej. Odbywają oni staż zawodowy w hotelach oraz w przedsiębiorstwie budowlanym. 

Praktyki w Turyngii są dla naszych uczniów doskonałą okazją do podniesienia kompetencji językowych i zawodowych, poznania innej kultury oraz zawarcia nowych znajomości

Wycieczka klas pierwszych

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

30 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce integracyjnej . Najpierw wspólnie obejrzeli film pt: „Makbet”.  Dzieło Szekspira wzbudziło w nich ogromne emocje . Zwiedzili też wystawę  pt: „Stulecie Biblioteki”.

Uczniowie nie zapomnieli również o zbliżającym się  Święcie Zmarłych i dlatego zwiedzili Stary Cmentarz i zapalili symboliczne znicze.

Dorota Dziurowicz

„Salon Maturzystów Perspektywy 2017” w Krakowie

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Reprezentacje klas czwartych Budowlanki oraz reprezentacja Liceum Ogólnokształcące Mundurowego w Olkuszu wybrali się na zorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński targi dla maturzystów w Audytorium Maximum. Dzięki tej inicjatywie maturzyści mogli zapoznać się z  wybranymi ofertami szkół wyższych, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat Matury 2018. Organizatorem tego wyjazdu był Pan mgr Jarosław Gałka, a opiekunami Pani Dyrektor- Marida Zoń, Pani Paulina Glanowska oraz Pani Katarzyna Żmudka

Całość rozpoczęła się przemówieniem na temat „Co o egzaminie maturalnym każdy zdający wiedzieć powinien”- wygłoszonym przez dyrektora OKE w Krakowie- Lecha Gawryłowa. Następnie prowadzono wykłady na temat przedmiotów zdawanych na poziomach podstawowym, a także rozszerzonym oraz prezentowano informacje o uczelniach wyższych. Ponadto każdy z uczestników otrzymał niezbędny informator dla maturzystów, w którym zawarte są szczegółowe informacje na temat studiów. Na pierwszym piętrze znajdowały się także stanowiska, przy których można było zapoznać się z aktualną ofertą wydawniczą Nowej Ery.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00