slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Budowlanka na Dniach Olkusza

Opublikowano w Z życia Szkoły

Wśród widzów i spacerujących  po olkuskim rynku gości wirowały, ubrane w zielone koszulki z logo szkoły, uczennice technikum hotelarstwa, niosąc tace wypełnione kubeczkami z pyszną mrożoną kawą, idealnie nadającą się na to upalne niedzielne przedpołudnie. Tym sposobem zachęcały do odwiedzin na stoisku promocyjnym Zespołu Szkół Nr 4, gdzie czaiło się mnóstwo atrakcji. W ramach Dni Olkusza nie mogło zabraknąć Budowlanki, szkoły pozytywnego wyboru.


Zabiegane fryzjerki i stylistki uwijały się jak w ukropie, aby czarować na twarzach przybyłych tam licznie dzieci przepiękne, kolorowe obrazki i wzorki, a tym samym wywoływać szeroki uśmiech na obliczach małych milusińskich i oczywiście ich rodziców. Dziewczynki chętnie korzystały także z możliwości, aby ich codzienne fryzury nabrały bardziej awangardowej formy, więc uczennice technikum usług fryzjerskich miały szerokie pole do popisu by przy pomocy barwnych tasiemek i sznureczków tworzyć przecudne stylizacje składające się z warkoczyków, plecionek i bajecznych upięć. W tym czasie mamy młodych przyszłych modelek z radością poddawały się letniej metamorfozie, bowiem na stanowisku jak z ekskluzywnego salonu kosmetycznego, pilnie pracowała wizażystka, prezentując najnowsze trendy w makijażu. Wszystkie panie odchodziły z uśmiechem zadowolenia i błyskiem w oku, komentując oczekiwaną reakcję swojego ukochanego na ich widok. Jesteśmy przekonani, że żaden pan nie pozostał obojętny i ochoczo skomplementował nowy wizerunek ukochanej.
Na spragnionych strawy, nie koniecznie duchowej, czekał bogaty poczęstunek, obfitujący w przepyszne tortille, paszteciki, naleśniki, a na łasuchów i fanów słodkości – kolorowe, puszyste babeczki. Amatorzy dobrej kuchni mieli okazję skosztować prawdziwych rarytasów, a półmiski szybko pustoszały po każdej wizycie zainteresowanych gości. Każdy z nich chętnie brał ulotki informujące o otwarciu nowego kierunku, jakim jest technik usług gastronomicznych. Z pewnością będzie to ogromny sukces naszej Szkoły, a gimnazjaliści, którzy zdecydują się na edukację w murach naszej placówki będą mogli śmiało realizować swoje ambicje i pasje związane z nauką na tym kierunku.
Przy stołach zastawionych gadżetami i uginających się pod ogromem prezentowanych akcesoriów, nie mogło zabraknąć przedstawicieli technikum budownictwa. Wielką sensacją okazała się budowa studni z miniaturowych elementów z prawdziwą zaprawą murarską i maciupeńkimi cegiełkami, przypominającymi klocki. Praca murarza i budowlańca zainteresowała sporą grupę chłopców, którzy żarliwie zadeklarowali chęć nauki w tym zawodzie. Z nieukrywanym podziwem przypatrywali się, jak w ciągu kolejnych minut powstają poziomy ścianek, aby następnie utworzyć studnię, na szczycie której zawisło nawet miniaturowe wiadereczko, opuszczane i podnoszone za pomocą cudownie maleńkiej korbki.
Tłumy odwiedzających mogły podziwiać piękne dekoracje stołów, przygotowane przez „hotelarzy”, finezyjnie wyczesane przez szkolne fryzjerki „główki”, a także sklejane przez „budowlańców” makiety domów i budynków. Każdy miał też okazję zapytać dyżurujących przy stoisku nauczycieli o zasady rekrutacji czy zasięgnąć porady kosmetycznej u wizażystek. Dla każdego mieliśmy coś ciekawego, smacznego lub kolorowego, czyli w dwóch słowach – wielki sukces!
Justyna Kuźniak

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00