slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

ROK ZAKOŃCZONY SUKCESEM

Opublikowano w Z życia Szkoły

Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego miało miejsce w tym roku w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu i było związane z przystąpieniem "Budowlanki" do projektu unijnego Erasmus + oszacowanego na kwotę 600 tysięcy złotych. W ramach tych pieniędzy uczniowie przez dwa lata będą wyjeżdżać na miesięczne praktyki do Turyngii w Niemczech i uzyskają certyfikat potwierdzający kwalifikacje honorowany w krajach Unii Europejskiej.

Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Waldemar Mendak odczytał gratulacje Wicestarosty Olkuskiego Pana Jana Orkisza skierowane do dyrekcji szkoły oraz nauczycieli, życząc, by okres wakacji był czasem gromadzenia energii tak potrzebnej nowemu wyzwaniu. Honorowymi gośćmi byli również Pan Manfred Muller i Pani Katarzyna Suchocka, którzy są dla szkoły partnerami projektu reprezentującymi stronę niemiecką. Z uwagi na obecność gości z zagranicy akademia przygotowana przez Panią Kamilę Fulbiszewską i klasę III A technikum budowlanego prowadzona była dwujęzycznie. Clou uroczystości stanowiło wręczenie nagród najlepszym, wśród dziewięćdziesięciu nagrodzonych uczniów prym wiedli: AGNIESZKA CZARNOTA, z klasy II d, która otrzymała Nagrodę Starosty za szczególne osiągnięcia w nauce oraz DOMINIK DELA z klasy II a - kandydat Technikum Nr 4 do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Część artystyczną wypełniły występy wokalne oraz klimatyczna prezentacja multimedialna przybliżająca najważniejsze wydarzenia upływającego roku, takie jak: wygrywane konkursy, zwycięstwa sportowe, akcje promocyjne, uroczystości, działalność na rzecz środowiska.

  I tak minął kolejny rok, dla którego konkluzją niech staną się słowa Logana P. Smitha przytoczone w przemówieniu Wicedyrektor Pauliny Polak: "W życiu człowieka są dwa cele: po pierwsze zdobyć to, czego się pragnie, po drugie cieszyć się tym". Dlatego z poczuciem spełnienia i radością w sercu Społeczność Zespołu Szkół Nr 4 rusza na wakacyjne ścieżki...  do zobaczenia we wrześniu:)

Marida Zoń

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00