slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Najpiękniejsze są powroty...

Opublikowano w Z życia Szkoły

Pierwszy września godzina 9:00, upalnie...sala gimnastyczna wypełniona po brzegi. Wśród zaproszonych gości jest Pan Paweł Piasny - Starosta Olkuski, Dyrektor Wydziału Edukacji Pan Waldemar Mendak. Są nowi nauczyciele, których uroczyście witamy i włączamy w poczet Grona Budowlanki:

 - Panie:  Ewa Majewska - Kłoda, Bożena Imielska, Urszula Zych, Katarzyna Kowalczyk, Agata Brzezińska, Izabela Ślęczkowska.

Witam uczniów klasy IV Zespołu Szkół w Bukownie, którzy od dzisiaj stają się Naszymi Uczniami.

Po wakacyjnej przerwie miło mi powitać Nauczycieli, Pracowników Szkoły 

i Uczniów, a szczególnie serdeczne słowa kieruję do Pierwszoroczniaków, którzy po ukończeniu gimnazjum zdecydowali się kontynuować naukę w naszej szkole.

Wakacje to czas poezji, dlatego słowami wiersza żegnam czas beztroski:

 

Wakacyjny duch czasu za nami,

pożegnaniem szeleści las

ukwiecone pola  odchodzą

bezdrożem zapomnienia

i my tacy inni,

spoza wymiaru zwykłej codzienności

obdarowani śniadym pocałunkiem słońca

promieniem we włosach

uśmiechem rozmarzenia 

roztargnieni przesytem lata

zadziwieni czasem,

który znów... 

nie wiadomo kiedy...

przyspieszył.

 

Po okresie wakacyjnego rozmarzenia wracamy do obowiązków. Ale  codzienność nie musi mieć barwy szarości, jeśli jest gdzie powrócić,  jeśli człowiek ma swoje miejsce i jest zadowolony ze swojego tu i teraz. Ubiegły rok był czasem wielu wspaniałych inicjatyw i sukcesów, ale nie byłoby tych osiągnięć gdyby nie wytężona praca nauczycieli, pomoc uczniów oraz wsparcie organu prowadzącego. Dlatego dziękujemy Panu Staroście i Dyrektorowi Wydziału Edukacji za partnerstwo i wsparcie inicjatyw, mających na celu poszerzenie oferty edukacyjnej szkoły, modernizację bazy i pozyskanie kolejnych pomieszczeń w warsztatach szkolnych w celu rozwoju  placówki jako prężnie działającej struktury oraz ośrodka egzaminacyjnego dla kolejnych kwalifikacji budowlanych. Dziękujemy za przychylność i wsparcie, zrozumienie potrzeb szkoły oraz wspólną drogę w jej rozwoju na kolejne lata. 

Bardzo ciekawym pomysłem uroczystej akademii okazało się drzewo genealogiczne Nauczycieli Budowlanki. Podpisane zdjęcia belfrów ułatwią uczniom klas pierwszych oraz ich rodzicom orientację kto jest kim w nowej dla nich szkole:) Zainteresowaniem cieszył się też film prezentujący ubiegłoroczne osiągnięcia i wydarzenia. Dziękuję zaangażowanym nauczycielom: Paniom: Irenie  Kucyper, Justynie Krzemień, Ewelinie Kowalczyk, Kamili Fulbiszew-skiej, Panu Mateuszowi Cichoniowi oraz uczniom klas IIId
i IIa. W nowym roku szkolnym życzę pozytywnego nastawienia, bo wtedy przyjazne nieba same się otworzą:)

 

Marida Zoń

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00