Gdy wszystko wokół staje się nowe

włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Środowisko rówieśnicze, nauczyciele, wychowawca - to nowy świat dla uczniów klas pierwszych. Dni w szkole są dla wielu z nich inne niż do tej pory, a co za tym idzie... stresujące. Nikogo nie znają, nie pamiętają imion kolegów z klasy. Dlatego, jak co rok dla uczniów klas pierwszych odbyły się warsztaty integracyjne prowadzone przez psychologów pracujących w olkuskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, panie: Małgorzatę Ścisłowską i Agnieszkę Patrzałek. Młodzież w luźnej atmosferze opowiadała o sobie, poznawała się nawzajem i nawiązywała bliższy kontakt. Panie psycholog  pomagały uczniom w wypracowaniu norm i zasad, zgodnie z którymi będzie się toczyło ich szkolne życie, aby  współpraca w klasie przynosiła efekty i jeszcze  bardziej zbliżała ich do siebie. Przyjazny klimat naszej szkoły większość uczniów klas pierwszych już odczuła, wystawiając szkole wysokie oceny w skali 1-6.

Dorota Kalisz-Stach