slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

„Привет, Hallo, hello”

Opublikowano w Z życia Szkoły

 

          В понедельник 30 grudnia uczniowie klas drugich promowali wśród społeczności Budowlanki konieczność poznawania języków obcych. W naszej szkole młodzież ma możliwość uczenia się języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego. I właśnie do nauki tych języków zachęcali школьники.

         Społeczność szkolna w tym dniu była podzielona poprzez kolor swojej odzieży na 3 grupy: students klas pierwszych i czwartych założyli die Kleidung w kolorze zielonym (symbol Irlandii i języka angielskiego), drugich –czerwonym (символ Росcии i języka rosyjskiego), trzecich – gelben (symbol Niemiec i języka niemieckiego). 

          Młodzież participated w krótkim Sprachkurs, który uczniowie klas drugich przeprowadzili wykorzystując do tego celu radiowęzeł. Uczniowie i teachers  mogli posłuchać jak brzmią te same wyrażenia i zdania w różnych languages . Teraz już wszyscy wiedzą, jak złożyć solenizantom życzenia w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. 

          W czasie przerw rozbrzmiewała muzyka, przybliżająca twórczość Wysockiego, Okudżawy, The Beatles, Tokio Hotel, a cała Budowlanka delektowała się delicious  tradycyjnymi potrawami. Były angielskie tosty z dżemem, deutschen keks, rosyjskie bliny itp.  Uczniów zainteresowały też charakterystyczne motywy typu samowar czy matrioszka.

Nad całością czuwały Panie: J. Krzemień, K. Chmielewska, P. Glanowska.

 

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00