"Są święta w naszym kalendarzu..."

,,Są święta w naszym kalendarzu

najdroższe i najbliższe,

bo wywołują falę marzeń

najczulszych i najmilszych.

Ich dziwny czar ten nastrój stwarza

dla życia najważniejszy,

rozlewa się na ludzkich twarzach

uśmiechem najpiękniejszym.

Ten nastrój wszystkim się udziela,

ogarnia serca, dusze

radością szczęścia i wesela

i czystych, wielkich wzruszeń”.

( K. Chojecka- „Ten nastrój”)

Te wzruszające słowa były wprowadzeniem do tegorocznych Jasełek, które odbyły się w naszej szkole 22. grudnia 2015r. W tym dniu, w sali gimnastycznej zebrali się: Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Emeryci, Rodzice i Uczniowie ZS Nr 4 w Olkuszu. Piękna scenografia, o którą zadbała Pani Ewelina Kowalczyk, wprowadziła nas w niecodzienny, świąteczny nastrój. O serdeczne, ale i chwilami zabawne doznania zatroszczyli się „aktorzy” z klas: IIe, I mt/w, Ia oraz wokalistki z klas; IId, I mt/w, I e. Nad sprzętem technicznym czuwali uczniowie z klasy IIa, a nad całością uroczystej akademii Panie: Paulina Glanowska i Teresa Stach.

Pierwsza część Jasełek, w humorystyczny sposób, pokazywała obawy „mieszkańców” piekła z powodu narodzin Jezusa. Druga część przedstawiała scenki z życia aniołów, dzieci i zwykłych ludzi, poruszonych wieścią o Bożym Narodzeniu. Całość inscenizacji przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na zakończenie, zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pani Dyrektor Maridy Zoń.

Opracowały: Paulina Glanowska, Teresa Stach