STUDNIÓWKA KLASY IV U w BUKOWNIE

Szanowni Państwo,

Przyszłość kreśli nieznane scenariusze, czas biegnie i często wyprzedza nasze wyobrażenia o tym, co będzie. Jeszcze rok temu nie sądziłam, że stanę tutaj przed Państwem, w ten wyjątkowy, studniówkowy wieczór, by serdecznie powitać. Bardzo się cieszę, że jest dzisiaj z nami  Dyrektor Zespołu Szkół w Bukownie Pani Elżbieta Głuszczyńska. Serdecznie witam Panią Dyrektor, a obecnie Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Bożenę Walczak wraz z mężem. Witam Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół w Bukownie oraz Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu wraz z osobami towarzyszącymi. Słowa powitania kieruję do Szanownych Rodziców. I wreszcie witam Gospodarzy balu uczniów klasy IV wraz z koleżankami i kolegami, których dzisiaj zaprosili. O wyjątkową atmosferę tak pięknie przystrojonej sali zadba  DJ Damian i Łukasz, a całość utrwalą na karcie wspomnień Pan Jacek Jackowski wraz z córką jako kamerzyści i fotografowie w jednym.

Klasa IV technikum żywienia i usług gastronomicznych mając trzech dyrektorów i trzech wychowawców musi być klasą szczególną. Po dyrektorach przejęła umiejętność organizacji, a po wychowawcach zapewne empatię i wrażliwość. A tak zupełnie poważnie muszę powiedzieć, że młodzież klasy IVU, bo tak została nazwana nigdy nie stała się młodzieżą Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu pomimo naszych starań i otwartości. Klasa IV U  nadal jest  młodzieżą Zespołu Szkół w Bukownie, wierna jest Skałce, swojej Pani Dyrektor i  Nauczycielom. I tego Państwu gratuluję, więzi i tak mocnych korzeni - to piękne i budujące. Jestem pod wrażeniem operatywności klasy, co do studniówkowych przygotowań, a zwłaszcza Klaudii Dudy i Magdy Wilk. Słowa podziękowania kieruję do  Pani Urszuli Zych - wychowawcy za wiele starań i bezcenną pomoc. Dziękuję także rodzicom, a zwłaszcza Paniom: Bożenie Dudzie, Renacie Wilk, Beacie Myszogląd, za ogrom pracy i serca także Paniom Alinie Drygale, Barbarze Nowak, Krystynie Rusek oraz Panom Krzysztofowi Nowakowi, Arturowi Gałce i Zbigniewowi Charatańskiemu za opiekę nad młodzieżą i zaangażowanie.

Warto podkreślić, że wśród przyjaciół Szkoły znaleźli się ludzie pragnący dofinansować dzisiejszy bal i pomóc młodzieży w trudzie przygotowań. Serdecznie dziękuję Prezesowi ZGH Bolesław w Bukownie Panu Bogusławowi Ochabowi oraz Pani Prezes Spółki „Związkowiec” Marzenie Pęgiel  za pomocną dłoń.

Bardzo żałuję, że nie ma dzisiaj z nami trzech uczniów Kamila, Mateusza i Adama, pozdrawiamy ich i zapewniamy, że będziemy myślą.

A teraz już pozwolą Państwo, że ogłoszę, „Studniówkę 2016 Klasy IV U” za otwartą!

Dziękuję