slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Wokalistki z Budowlanki - znów najlepsze!

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Aż 5 nagród w pięciu kategoriach zdobyły uczennice naszej szkoły w Konkursie „Językowe współzawodnictwo”, który odbył się w środę 27. kwietnia w Domu Kultury w Wolbromiu.

Aby wziąć w nim udział należało przygotować dowolny utwór muzyczny w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim lub hiszpańskim. Do każdej z prezentacji językowych mogła być wytypowana tylko jedna osoba bądź drużyna z danej szkoły gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej powiatu olkuskiego. Ocenie podlegały: trudność i dobór repertuaru, poprawność i płynność językowa oraz wrażenia artystyczne.

Nie od dziś wiadomo, że w ”Budowlance„ bije źródło artystycznych talentów. Nie straszne im nawet przeciwności losu, na przykład: ulewny deszcz, który tego dnia był wyjątkowo obfity, ból gardła i gorączka dochodząca do 38 stopni Celsiusza. Dla  nich, jak mówią: „im gorzej się coś zaczyna - tym lepiej się kończy”!:-) Wspaniała jest ta siła charakteru, bo zawsze prowadzi do sukcesu! I tak:

• Marlena Moś z kl. IV d zajęła I miejsce w kategorii piosenki w  języku francuskim;

• Kamila Krzykawska z kl. I e uplasowała się na I pozycji w kategorii piosenki w  języku hiszpańskim;

• Sylwia Muzyk z k. IV d zdobyła II nagrodę w kategorii piosenki w  języku rosyjskim;

• Martyna Kopeć z kl. I mtw otrzymała dyplom za III miejsce w kategorii piosenki w  języku niemieckim;

• Magdalena Walnik i Paulina Stochel z kl. I a uzyskały (śpiewając w duecie) III wynik w kategorii piosenki w  języku angielskim.

Niezwykłe są osiągnięcia uczennic z naszej szkoły. W konkursie wystąpiło sześć dziewcząt i wszystkie zdobyły nagrody! To nasze „diamenty” w świecie artystycznych talentów, a do wolbromskich zmagań „szlifowały” je Panie: Katarzyna Chmielewska, Paulina Glanowska i Justyna Gałka-Szczupak.   

Opracowała:

Justyna Gałka-Szczupak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00