slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Ogólnopolska kampania edukacyjna.

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

 Ogólnopolska kampania edukacyjna pod hasłem: „# Jestem Auto Asertywny – nigdy nie prowadzę pod wpływem…pasażerów”

„Akademia Auto Świat (…) organizowała ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „#JestemAutoAsertywny – nigdy nie prowadzę pod wpływem…pasażerów”. Celem tej akcji jest uświadomienie młodzieży wpływu pasażera na sposób prowadzenia samochodu. Wiele w mediach się mówi o wpływie alkoholu, środków odurzających, natomiast nikt głośno się nie wypowiada na temat wpływu pasażerów, który często ma bardzo negatywne działanie. Prawo jazdy to nie tylko wolność i niezależność, ale przede wszystkim odpowiedzialność za siebie, pasażerów i innych uczestników dróg. Na terenie Olkusza takie działania edukacyjne były prowadzone w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu. Uczniowie przez 2 dni mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega asertywne zachowanie kierowcy i pasażera, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą uleganie presji osoby siedzącej obok oraz jak prawidłowo zareagować w konkretnej sytuacji. Młodzież z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu brała czynny udział w warsztatach poświęconych Auto Asertywności, dzięki czemu dowiedzieli się jak „przeżyć” z niesfornym pasażerem lub młodym kierowcą, którego często gubi brawura.

Pasażerowie  zazwyczaj nie są świadomi wpływu, jaki mogą wywierać na kierowcę, dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa na drogach i asertywnego zachowania w samochodzie.”

http://akademia.autoswiat.pl/olkusz/2016/03/21/auto-asertywni-14-18-03-2016-ogolnopolska-kampania-edukacyjna-pod-haslem-jestemautoasertywny-nigdy-nie-prowadze-pod-wplywem-pasazerow/

Przed rozpoczęciem tygodnia edukacyjnego w Radiu Kraków Pani Agnieszka Bilczyńska starała się słuchaczom przedstawiać ideę i cel kampanii : http://www.radiokrakow.pl/wideo/asertywnosc-za-kierownica-jest-bardzo-potrzebna/                    

Więcej zdjęć z warsztatów w ZS Nr 4 w Olkuszu oraz Auto Asertywnych przyjaciół znajdziecie w galerii  na n/w stronie.

http://akademia.autoswiat.pl/olkusz/2016/03/21/auto-asertywni-14-18-03-2016-ogolnopolska-kampania-edukacyjna-pod-haslem-jestemautoasertywny-nigdy-nie-prowadze-pod-wplywem-pasazerow/

Uczniowie klas drugich rozpoczęli zajęcia w jeszcze innej formie zaproponowanej przez Panią Agnieszkę Bilczyńską z Akademii Auto Świat w Olkuszu. To warsztaty z wychowania komunikacyjnego, którego celem jest nauka bezpiecznych zachowań na drodze.

D.Kalisz-Stach.

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00