slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Quo vadis? Pod ramię z Budowlanką!

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W sobotę 3 września w całej Polsce odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. Tym razem wybór padł na powieść Quo Vadis Henryka Sienkiewicza. Chęć uczestnictwa w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zgłosiło ponad 2000 miejsc i instytucji w całym kraju – w tym także Olkusz. Tegoroczna edycja organizowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu po raz pierwszy odbyła się na Rynku Miejskim, gdzie w promieniach wrześniowego słońca fragmenty powieści laureata Literackiej Nagrody Nobla czytały znane w lokalnym środowisku osobistości np. Pani burmistrz Bożena Krok, a także specjalnie z tej okazji zaproszeni artyści, między innymi: Artur Gotz – aktor teatralny i filmowy, a także wokalista; Przemysław Kania – aktor teatralny,  wykładowca uniwersytecki, Olgerd Dziechciarz – poeta, prozaik,  felietonista; Wojciech Trela oraz Paweł Kowalczyk - aktorzy teatralni i filmowi, absolwenci Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. W tym wyjątkowym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć „Budowlanki”, reprezentowanej przez silną grupę uczennic klasy 3d i 2e: Urszulę Furman, Sarę Wąsalę, Annę Graboś, Roksanę Traskiewicz, Weronikę Warchał, Gosię Krawczyk, Ewę Białaś, Kingę Wadowską, Agnieszkę Kępkę, Kasię Zabłocką, Iwonę Czarnotę, Klaudię Kajdę i Joannę Płodczyk. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział oraz pomoc w organizacji i już teraz zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Marcin Tomsia

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00