Aleją Gwiazd

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, gdzieś na Drodze Mlecznej pośród różnych planet i gwiazd…

Tak w tym roku rozpoczęła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, popularnie nazywanym Dniem Nauczyciela, utrzymana w konwencji kina i gwiazd filmowych.

Z tej okazji Samorząd Szkolny w imieniu całej społeczności uczniowskiej wyróżnił i nagrodził 10 nauczycieli.

Nagrody wręczono w następujących kategoriach:

„Robin Hood" – Pani  Kamila Fulbiszewska

Jest wśród nauczycieli taki, który cieszy się wśród uczniów dużym autorytetem, zawsze służy dobrą radą i pomocą. Na każdym kroku otacza matczyną - nauczycielską ręką. Na niego zawsze można liczyć.

„Benny Hill"– Pan Józef Ślązak

W naszej szkole są nauczyciele, którym, bez względu na czas, miejsce i okoliczności, zawsze dopisuje humor. I nam się zawsze udziela jego dobry nastrój.

„Harry Potter" – Pan  MarcinTomsia

Harry Potter to czarodziej ze szkoły magii i czarodziejstwa w Hogwarcie. My też mamy w naszym gronie nauczycielskich magików, którzy urzekają nas swoją magią na lekcjach.

„Indiana Jones” – Pani  Małgorzata Dudzińska

Czy znajdziemy wśród naszego grona pedagogicznego nauczyciela poszukiwacza, wręcz tropiciela wiedzy, dociekliwego naukowca wyznającego zasadę - kto pyta nie błądzi? Zadaje mnóstwo pytań, docieka, analizuje, rozważa, dywaguje.

„Matrix" – Pani  Teresa Stach

Wzory zapisane przez panią profesor na zielonym „ekranie” wyglądają, jakby poruszały się z góry na dół. Po 40 minutach w tym świecie w końcu jeden z uczniów wstał i powiedział, że będzie podążał za białym królikiem.

„Superman"– Pani  Aleksandra Wojdyła

Potrafi dogonić najszybszego wagarowicza, przeskakuje najwyższego kozła. Pięciokilogramową piłką lekarską gra w kosza, a zwolnienia lekarskie z WF-u zjada na drugie śniadanie.

„Leon zawodowiec"– Pani  Katarzyna Chmielewska

Który nauczyciel zasługuje na tytuł szkolnego mistrza perfekcjonizmu i planowania pracy? U kogo na lekcjach praca idzie jak w zegarku, wszystko jest od początku do końca zaplanowane, a każda minuta zajęć jest ważna i nic się nie może zmarnować? Pełna kontrola w profesjonalnym wydaniu.

„Królewna Śnieżka" – Pani Paulina Glanowska

To nauczyciel tajemniczy, czarujący, magiczny, zaskakujący, nieobliczalny. Po nim nie wiemy, czego można się spodziewać, dosłownie czaruje i zaskakuje. Zajęcia z nim pobudzają naszą wyobraźnię pod każdym względem.

„Chuck Norris” – Pani  Urszula Zych

Za pomysłowość, kreatywność, uśmiech, motywację do działań, zwalczanie szkolnej rutyny. Za wszystko co najlepsze, pokazanie, że niewiele trzeba, aby coś stworzyć.

„Piła" – Pani  Katarzyna Markiewicz

Ten nauczyciel wyciśnie z was wszystkie uczniowskie poty, surowy i wymagający. Przed jego lekcjami serca biją szybciej. Pozostanie on w naszej pamięci na długie lata.

Przyznana została również jedna nagroda specjalna „Prezesi Klubu” dla Dyrekcji szkoły. Wszyscy wyróżnieni nauczyciele wzorem hollywoodzkiej Alei Gwiazd na pamiątkę pozostawili swój ślad w postaci odcisku dłoni. Akademia okazała się doskonałą zabawą zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.

Bożena Odrobińska