slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Dzień Budowlańca w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

20 października 2016r. Budowlańcy z ZS Nr 4 w Olkuszu obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu przedstawienie branży budowlanej, jako cieszącej się dużym zapotrzebowaniem na rynku pracy oraz prestiżem. 

Spotkanie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele firm współpracujących z ZS NR4, min. firmy PRO-BET, Królikowski, Hitachi, Instalbud, ARKA. Obecni byli także wicestarosta Jan Orkisz, dyrektor Wydziału Architektury Jan Kucharzyk oraz absolwenci szkoły pracujący w budownictwie: Piotr Jamroś i Wojciech Herian.

Ważnych informacji dostarczyła wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu Barbara Adamuszek, która wskazała na duży deficyt fachowców z branży budowlanej.

Podczas prezentacji szkoły przedstawiono prace, jakie wykonują uczniowie klas budowlanych w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym. Są to roboty remontowe i malarskie w szkołach, przedszkolach, budynku PCPR, BWA i olkuskim szpitalu. Młodzież ZS NR4 znakomicie zintegrowała się z uczniami zaproszonych gimnazjów, którzy podczas konkursów sprawdzali się w skręcaniu śrub i układaniu cegieł zgodnie z modelem. Uczniowie „Budowlanki” wbijali gwoździe „na czas”, wkręcali pchełki tworząc napis „ZS-4” oraz wycinali w drewnie. Było mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Na koniec gimnazjaliści zwiedzili sale projektowania oraz warsztaty budowlane.

Szkoła kształci w zawodach budowlanych prawie 45 lat. Bardzo prężnie układa się współpraca z firmami budowlanymi, które ją wpierają dostarczając materiałów budowlanych i narzędzi niezbędnych do rzetelnej nauki zawodu. Nieocenioną pomoc w procesie kształcenia młodzieży zapewniają praktyki w firmie PRO-BET.

Warto wspomnieć, że w murach ZS Nr 4 pracuje czworo jej absolwentów, z czego troje uczy przedmiotów budowlanych, przekazując wiedzę i umiejętności następnemu pokoleniu.

Izabela Wiczewska

161120 Dzień Budowlańca 161120 Dzień Budowlańca 161120 Dzień Budowlańca 161120 Dzień Budowlańca 161120 Dzień Budowlańca

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00