slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Nasi uczniowie w Warszawie

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

09.11.2016r. uczniowie klas 2a, 2e, 3d udali się na wycieczkę programową z historii oraz wiedzy o społeczeństwie do Warszawy. Kierownikiem oraz organizatorem wyjazdu był Pan Jarosław Gałka. Funkcję opiekunów pełnili Pani K. Markiewicz, Pani B. Noga oraz Pan M. Cichoń. 

Celem wycieczki było przybliżenie uczniom wiedzy na temat funkcjonowania polskiej władzy ustawodawczej. W budynku Sejmu i Senatu przy ulicy Wiejskiej przywitała nas posłanka z ziemi olkuskiej Pani Lidia Gądek. Największe wrażenie na wszystkich zrobiła ogromna sala posiedzeń. Z zainteresowaniem słuchaliśmy Pani przewodnik, która przybliżyła nam historię Sejmu i Senatu, postaci wybitnych posłów i senatorów i gości (np. Jana Pawła II). Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Narodowego, a w nim zobaczyliśmy m.in sztukę sakralną, sztukę średniowieczną, Tryptyk Jerozolimski oraz obraz ,,Bitwa pod Grunwaldem" autorstwa Jana Matejki. Zapoznaliśmy się także z obrazem ,,Dziwny ogród" oraz sztuką nowoczesną, a także malowidłami z IX wieku. Spacer po warszawskiej Starówce połączony z obiadem w restauracji Magdy Gessler zakończył nasz pobyt w stolicy. 

Wycieczkę uważamy za udaną i bardzo ciekawą. 

Kinga Cichoń, Monika Bagińska, Ewa Nabagło.

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00