slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Mikołajkowa dyskoteka

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W czwartkowe popołudnie na Biegunie Północnym jak co dzień praca wre. Nieliczni tylko przysypiają po kątach, śniąc o dalekich podróżach do ciepłych krajów, gdzie śnieg nie pada, a uszy nie zamarzają przy każdym wyjściu z elfowej chatki. Nagle, uporządkowane zajęcia  i kontrolowany poziom hałasu przerywa dźwięk telefonu, stojącego w centrali. Po podniesieniu słuchawki naczelny Elf o mało nie dostaje zawału. Najpierw blednie, potem dla odmiany robi się purpurowy, a para uchodzi mu uszami. Rzuca słuchawkę i biegnie do największych drzwi z napisem: MIKOŁAJ. 

Potem wydarzenia biegną już lawinowo. Określenia, które cisną się na usta, a którymi można by opisać zaistniałą sytuację to pośpiech, wrzawa, gwar, panika, harmider, popłoch, rwetes, galimatias    i ogólnie Armagedon. A dlaczegóż to wszystko? Bo pani Justyna zadzwoniła z Budowlanki zapytać kiedyż to gość honorowy zawita na dyskotekę w jego ulubionej szkole, a Mikołaj NIEGOTOWY. Co się stało? A otóż nasz staruszek chciał się zaprezentować w wyjątkowym entourage’u i sam postanowił zadbać o świąteczną stylizację brody i przygotowanie smakołyków. Nie pytajcie jaki był efekt, bo nie ma takich słów, które oddałyby stan, w jakim święty zjawił się w Budowlance. Na całe szczęście szkolne fryzjerki i stylistki już czekały w pogotowiu z nożyczkami, szczotkami i dużą dawką lakieru, pianki, uśmiechu i cierpliwości. Błyskawicznie doprowadziły fryzurę Mikołaja do stanu, w którym na jego widok każdy musiał wykrzyknąć z zachwytem: „Ach!”. O ciasteczkach nie będę wspominać, bo komentarz, jakim opatrzył je po spróbowaniu jeden   z elfów nie nadaje się do druku. Ale niezawodne uczennice technikum usług gastronomicznych zadbały i o coś dla podniebienia. Nasze urocze śnieżynki przygotowały pyszne słodkości, którymi częstowały wszystkich przybyłych. Podobno Mikołaj chciał dostać przepis na ciasteczka serowe z jabłkiem, ale to pilnie strzeżony sekret, więc musiał zadowolić się konsumpcją na miejscu, co też skwapliwie uczynił. 

Gdy szkolne specjalistki od wizażu uznały, że poczciwy staruszek jest gotowy do wzięcia udziału w najlepszej imprezie mikołajkowej na świecie, parkiet stanął dla niego otworem. Niczym młodzian, Mikołaj wybiegł na I piętro, przybił piątkę z DJem Sosenem i oddał się szalonej zabawie. Jego bacznej uwadze nie umknęły przygotowane śliczne dekoracje, dzieło klasy II mtw. Piękne gwiazdy bożonarodzeniowe i kolorowe śnieżynki dodawały uroku i tworzyły niepowtarzalną atmosferę, zmieniając szkolny korytarz we wspaniałą salę balową. 

Gdyby czas stanął w miejscu wszyscy bawiliby się aż do teraz, ale czas ma swoje prawa i o 22ej przyszło nam kończyć mikołajki w rytmie dance. Nasz wspaniały gość otarł pot z pomarszczonego czoła, pożegnał każdego ciepłym uśmiechem, życząc wesołych Świąt Bożego Narodzenia i zostawił nas na kolejny rok w atmosferze radości, zadowolenia i szczęścia, czego sobie i Wam serdecznie życzę.

Justyna Kuźniak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00