slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Męski świat.

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

 

Mężczyzna – ulepiony z gliny, bardzo nieskomplikowany osobnik występujący na planecie Ziemia. Jego środowiskiem naturalnym bywają stadiony, tory żużlowe, a w przypadku jednostek bardziej statycznych - fotel umiejscowiony przed telewizorem.  Miejscem działalności zawodowej są  fabryki, kopalnie, biura lub te miejsca, które wymagają opanowania sytuacji szczególnego ryzyka, jako, że adrenalina jest jednym z ulubionych hormonów mężczyzny.  Innym, równie popularnym jest testosteron. Powoduje on przedziwne reakcje rodem ze świata zwierząt. Są nimi walki samców o terytorium czy próby wywieranie wrażenia na przedstawicielkach płci przeciwnej. Z tym, że na owych przedstawicielkach robi to nierzadko wrażenie odwrotne do pożądanego i zamierzonego. 

Co myśli typowy mężczyzna? Tego nie wie nikt. On sam też o tym nie opowie, bo wykonuje tylko jedną czynność naraz, a skoro myśli, to nie mówi. Ponoć tak jest stworzony i skonstruowany, aby rzecz, którą się zajmuje zrobić jak najlepiej i doprowadzić do końca. Można to zaobserwować podczas rozgrywek sportowych wszelakiej maści -  nic nie jest w stanie rozproszyć rasowego samca, nawet pęknięta rura w kuchni, zalewająca mieszkanie jego i sąsiadów czy usilne prośby towarzyszki życia, aby zajął się płaczącym lub głodnym dzieckiem. Wytrwałość mężczyzny w tej materii jest godna podziwu. 

A na co dzień kim jest mężczyzna? Oj tu różnie bywa. Zdarza się, że jest to wytworny gentleman, noszący swoją wybrankę bez mała na rękach.  Ale ta grupa należy już chyba do mitów razem z yeti  i starożytnymi kosmitami. Czasem bywają panowie określani słowem oznaczającym także damski bucik. Jednak kobiety mówią wtedy o nich „mój pomocny miś”, a z ich ust słychać często: „bądź tak dobry i przynieś mi herbatkę, a po drodze rozwieś pranie, wstaw naczynia do zmywarki, naszykuj śmieci do wyrzucenia i nie gadaj tyle przez telefon z kumplem, bo znów rachunek będzie wysoki, misiaczku, no i nie planuj przypadkiem żadnego wyjścia w weekend – przyjeżdża moja mamusia”. I jak tu mężczyzna może odmówić? 

Panowie! To wy decydujecie jacy jesteście. Nie zatraćcie swojej tożsamości, ale pamiętajcie, że choć żyjecie na ziemi to generalnie  jesteście z Marsa, a my z Wenus, więc nie dziwcie się, że czasem nie mamy pojęcia, jakim językiem do nas mówicie. Wiedzcie jednak, że nie wyobrażamy sobie świata bez was, na żadnej planecie. 

Justyna Kuźniak

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00