Pasmo sukcesów artystów „Kastalii”

Nie minął jeszcze miesiąc odkąd dwie uczennice naszej szkoły „święciły tryumfy”  podczas etapu powiatowego 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 15 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu.

Aleksandra Mączka z kl. IV d zdobyła wtedy II miejsce, a Kamila Krzykawska z kl. II e - wyróżnienie w kategorii recytacji. Radość z ich osiągnięć była ogromna, bo czy można chcieć więcej...?!

Szybko przekonaliśmy się, że artyści ze szkolnej grupy „Kastalia” zawsze „chcą więcej”, a przecież „chcieć to móc”!

W piątek, 7 kwietnia na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury w Wolbromiu odbył się bowiem konkurs „Językowe współzawodnictwo”. Aby wziąć w nim udział należało przygotować dowolny utwór muzyczny w wybranym języku obcym: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim lub hiszpańskim. Nasi uczniowie zaprezentowali się w pierwszych trzech kategoriach i – mimo ogromnej konkurencji oraz wysokiego poziomu zmagań - po prostu zdeklasowali rywali!

I tak:

• Kamila Krzykawska z kl. II e wraz z akompaniującym jej na gitarze Arkadiuszem Jamrógiem z kl. III a otrzymali I nagrodę w kategorii piosenki w języku niemieckim;

• Magdalena Walnik i Paulina Stochel z kl. II a zdobyły I miejsce w kategorii piosenki w języku angielskim;

• Weronika Ślęzak z kl. I c uplasowała się na II pozycji  w kategorii piosenki w języku rosyjskim.

Nad przygotowaniem uczniów czuwały Panie: Katarzyna Chmielewska, Paulina Glanowska, Justyna Gałka-Szczupak, Justyna Kuźniak i Justyna Krzemień.

Zwycięzcom i laureatom – gratulujemy!

Opracowała:

Justyna Gałka-Szczupak