slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Pasje uczniów - Patrycja Łaksa

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Mistrzyni Sztuk Walki: Patrycja Łaksa z kl. 1b

 - Skąd  Twoje zainteresowanie sportami walki? 

- Moja przygoda z Ju Jitsu zaczęła się całkiem przypadkiem. Od zawsze interesowały mnie sztuki i sporty walki ;) Pewnego razu kuzynka poprosiła mnie, abym poszła z nią na trening.  Oczywiście zgodziłam się bez chwili zastanowienia. Kiedy po raz pierwszy przyszłam na trening usiadłam na ławce i zaczęłam obserwować ,jak ćwiczą inni - tak też spędziłam kilka następnych treningów. Pewnego razu podszedł do mnie Trener  i zapytał, czy nie chciałabym zacząć ćwiczyć, po chwili rozmowy stwierdziłam, że mogłabym spróbować. Następny trening spędziłam już na macie ;) 

- Od kiedy trenujesz ?

- Od grudnia 2012 roku. 

- Ile czasu poświęcasz na treningi i przygotowania do zawodów ? 

- Trenuję  4 razy w tygodniu, każdy trening trwa 1,5 godz. Okres przygotowań do zawodów trwa nawet kilka miesięcy. Podczas przygotowań do ważniejszych imprez spędzam na macie znacznie więcej czasu, rozwijam wtedy swoją motorykę oraz udoskonalam techniki,  które wykorzystuję podczas walk. Przygotowania fizyczne do zawodów to jedno, ale również aspekt psychiczny i odpowiednia motywacja są bardzo ważne .

- Twoje osiągnięcia? 

- I miejsce - Mistrzostwa Europy IMAF  (listopad 2016r.) 

III miejsce- Mistrzostwa Polski Juniorów - Fighting (styczeń 2017r.)

III miejsce- Otwarty Puchar Polski Juniorów - Fighting (wrzesień 2016r.)

I miejsce Otwarty Puchar Śląska Juniorów -  Fighting i Ne waza (kwiecień 2017r.)

Wielokrotny udział w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży 

- Jakie masz plany na przyszłość ? Wiążesz ją ze sportem?

- Jeszcze nie mam do końca sprecyzowanych planów na przyszłość  lecz po ukończeniu technikum chciałabym kontynuować   naukę i pójść na studia. Jednak swoją przyszłość wiążę również z Ju jitsu, chciałabym zostać instruktorem i prowadzić treningi z dziećmi. 

- Co Ci daje uprawianie sportu ? Co sport zmienił w Twoim życiu?

- Uprawianie sportu daje mi poczucie przynależności do grupy jaką jest klub, w którym trenuję. Pomimo iż wszystkie treningi są bardzo wymagające zawsze poprawiają mi humor i pozwalają 

na rozładowanie energii na macie. Poza tym sport poprawia moją kondycję psychofizyczną. 

Dzięki Ju Jitsu poznałam wiele wspaniałych ludzi, nauczyłam się szacunku do drugiego człowieka oraz zasady, że nie należy poddawać się bez walki . 

Opracowanie : K. Markiewicz

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00