slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Rok szkolny 2017/2018

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

„Dzień dobry, Co nowego?”, czyli rozpoczęcie Roku Szkolnego w Budowlance

Osoby:

1. Dziennikarz

2. Uczeń – przewodniczący

3. Uczeń „budowlaniec” 

4. Uczeń „fryzjer”1

5. Uczeń „fryzjer”2

6. Uczeń „gastronom”

7. Uczeń „hotelarz”

8. Uczeń „zawodowiec”1

9. Uczeń „zawodowiec”2

10. Uczeń „sportowiec”

11. Kamerzysta

 

Przywitanie zabranych przez Panią Dyrektor. 

(Młodzież gromadzi się wokół ekranu, żywo dyskutując, ogólny pośpiech i wrzawa)

Dziennikarz: Witam Państwa w kolejnym wydaniu programu „Co nowego?”. Gościmy dziś w murach Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu, gdzie trwają gorące przygotowania do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Oto przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, zapytam go więc jakie nowości  pojawiły się w tej zacnej szkole. A zatem: dzień dobry, co nowego? 

Uczeń przewodniczący: Dzień dobry! Mamy tyle nowości, że nawet nie wiem od czego zacząć. Przede wszystkim, rozpoczynamy jubileuszowy rok, w którym będziemy obchodzić 45-lecie istnienia Szkoły. To wielkie i ważne wydarzenie dla całej naszej społeczności. Pożegnaliśmy też poprzednią panią Wicedyrektor - Paulinę Polak, a mamy teraz nową - P. Teresę Stach,  a ponieważ jest ona nauczycielką matematyki to już wszystko w szkole  zostało policzone, uczniowie, nauczyciele, ławki, krzesła i kreda, żadna wpadka nam nie grozi.

Dziennikarz: Brawo wy! To życzę nowej Pani Wicedyrektor powodzenia i duuuuużo satysfakcji z pracy. A to kto? (wbiega uczeń sportowiec)

Przewodniczący: A to Maciuś, nasz szkolny sportsman . Gdzie ty tak biegniesz?

Uczeń sportowiec: To nie słyszeliście? Nasza Szkoła dostała z Ministerstwa Sportu fundusze na budowę nowoczesnego boiska sportowego. Mówię ci stary, full wypas. 

Dziennikarz: A wy dziewczyny w jakim zawodzie się kształcicie? (do fryzjerek)

Uczeń fryzjer1: Wystarczy popatrzeć na super fryzury grona pedagogicznego, żeby się upewnić, że są pod opieką specjalistek z technikum usług fryzjerskich. Profesjonalizm to nasza dewiza!

Uczeń gastronom: A my, uczniowie technikum usług gastronomicznych zawsze mamy na podorędziu jakąś smaczną przekąskę. Wiadomo, że zdrowy cukier łagodzi obyczaje i już niejedno serce pedagoga stopniało na widok lukrowanego pierniczka.

Dziennikarz: Mmm, trudno się oprzeć takim pokusom. Ktoś wam pomaga w przygotowaniu tych pyszności ?

Uczeń gastronom: Oczywiście nasze wspaniałe nauczycielki zawodu, ale także koledzy i koleżanki z klas wielozawodowych, cukiernicy, piekarze, ciastkarze. Współpraca zawsze się opłaca. 

Dziennikarz: To wspaniale, podoba mi się takie podejście. Widzę, że wiele jest innowacji w waszej Szkole. A dlaczego żaden nauczyciel nie ma dziennika? To już nie sprawdza się obecności i nie ustala ocen?

Uczeń hotelarz: Pani redaktor, Budowlanka idzie z postępem; już nie mamy papierowego dziennika, wszystko przechowuje teraz nowoczesny e-dziennik  Librus. Nasi drodzy pedagodzy już nie muszą narażać na szwank kręgosłupa dźwigając pod pachą papierowe kilogramy.  Technologia ułatwia im życie.

Uczeń budowlaniec: Tylko na wagary już ciężko się wybrać, bo rodzice wiedzą, że mnie nie ma w szkole, jeszcze zanim zdążę minąć portiernię, ehh… technologia…

Dziennikarz: (wskazując na ucznia zawodowca 1 i 2) A u was zawsze wszyscy tacy eleganccy?

Uczeń przewodniczący: Jako uczniowie Budowlanki wiemy, że na uroczystościach Szkolnych obowiązuje strój galowy. 

Dziennikarz: Jestem pod wielkim wrażeniem panującej tu atmosfery i wszelakich nowości, jakie mi zaprezentowaliście, ale nie wiem, czy wszystko to spamiętam, a chciałabym jeszcze posłuchać o tym, co się tu w ostatnim roku wydarzyło…

Uczeń budowlaniec: Spokojnie, my zawsze jesteśmy przygotowani. Mamy świetną prezentację, zapraszamy.

Prezentacja

Dziennikarz: Dziękuję Wam serdecznie za wspaniały pobyt w wasze szkole. Życzę samych sukcesów w nowym roku szkolnym i gratuluję licznych osiągnięć oraz  fantastycznej atmosfery, jaka tu panuje. A z Państwem już się żegnam i zapraszam na następny odcinek programu „Co nowego?” Do zobaczenia!

Justyna Kuźniak

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00