Wybrzmiały dźwięki kroniki filmowej i ruszyła prezentacja podsumowująca 45 lat istnienia Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu. Archiwalne zdjęcia wywoływały wzruszenie, ale także rozbawienie, gdy na czarnobiałych fotografiach pojawiały się przedziwne fryzury, podążające za ówczesną modą, a także stroje wyjęte z minionej epoki. Głos lektora, jak za dawnych lat, obwieszczał:

„W celu kształtowania charakterów, hartowania ducha i ciała,  nasi uczniowie chętnie biorą udział w pracach na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Uczniowie naszej szkoły znani są ze swoich osiągnięć sportowych. 16 maja 1978 r. w naszej szkole odbywa się Finał XVI regionalnej Spartakiady w lekkiej atletyce. Może i nie ma Orlików, ale nasza młodzież licznie i ochoczo dba o swoją tężyznę fizyczną.

Na 100  dni przed maturą Poloneza czas zacząć.  Kolorowe stroje, stylowe fryzury oraz przepięknie udekorowana sala gimnastyczna stanowią tło cudownej zabawy.

W końcu poza pracą pojawia się element rozrywki mieszczącej się w kanonach kulturalnej zabawy.

Nadrzędna troska o rozwój fizyczny i duchowy następuje poprzez propagowanie umiłowania do kraju ojczystego. Młodzież i nauczyciele ochoczo biorą udział w licznych rajdach i wycieczkach krajoznawczych. Poznanie uroków naszej pięknej ojczyzny pozytywnie wpływa na rozwój naszej młodzieży.

Kadra profesorów sumiennie dba o rozwój młodych umysłów zaprowadzając ład w ich nie w pełni ukształtowanych głowach. Uśmiechnięte twarze naszych nauczycieli świadczą o dobrze wykonanej pracy, która zaowocuje świetlaną przyszłością naszego kraju.

Nad wszystkimi czuwa kadra kierownicza. Dba ona nie tylko o dobro uczniów, ale również o pracowników szkoły. Czasami jednak nasi przełożeni cierpią z powodu przeciążenia pracą...”

Tu milknie znajoma muzyka, ustają gromkie brawa, a na scenę wkraczają inne zgoła postaci. Nadszedł czas na wręczenie nagród wyróżnionym przez uczniów nauczycielom. W 11 kategoriach nagrodzeni zostają:

Efekty specjalne – Pani Ewelina Kowalczyk – nagrodę wręczył Jaś Fasola

Człowiek powaga – Pan Jarosław Gałka - nagrodę wręczył Bohdan Smoleń

Świątynia spokoju  - Pani Justyna Kuźniak - nagrodę wręczył Krzysztof Cugowski

Uosobienie empatii – Pani Dorota Kalisz-Stach - nagrodę wręczył Ojciec Chrzestny

Tajemniczy charakter – Pan Damian Bigaj - nagrodę wręczył Hrabia Dracula

Personifikacja wytrwałości – Pani Dorota Dziurowicz - nagrodę wręczył Syzyf

Istny żywioł – Pani Joanna Gorajczyk - nagrodę wręczyła Maryla Rodowicz

Słowna armata – Pani Marzenna Wąs - nagrodę wręczył Osioł i Shrek

Mama nr 2 – Pani Renata Skubis-Kubańska - nagrodę wręczył Rysiek Riedel

Wcielenie radości – Pani Justyna Gałka-Szczupak - nagrodę wręczył Karol Strassburger

Trio egzotyczne – Pani Marida Zoń, Pani Teresa Stach, Pani Maria Irzyk - nagrodę wręczyły Aniołki Charliego

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

A nad całością uroczystej akademii czuwały Panie: Kamila Fulbiszewska, Justyna Kuźniak i Justyna Krzemień.

201017 Dzień nauczyciela 201017 Dzień nauczyciela 201017 Dzień nauczyciela 201017 Dzień nauczyciela 201017 Dzień nauczyciela