slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Jasełka 2017

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Zanim jeszcze zapadł zimowy zmrok i pierwsza gwiazdka pojawiła się na nieboskłonie, w naszej szkole rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Klimat tych szczególnych grudniowych dni otoczył nas wszystkich, jak delikatna mgiełka, otulając nostalgiczną pierzynką i przywołując w pamięci minione święta i związane z nimi dobre wspomnienia i ciepłe uczucia. Obchodzone wigilie klasowe, okazja do podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie najlepszych życzeń, zbliżały do siebie zabieganych na co dzień ludzi, którzy nierzadko mijają się w pośpiechu. 

W tradycję bożonarodzeniową wpisały się także szkolne jasełka, które w tym roku odbiegły nieco od tych popularnych przedstawień, ukazujących historię, która rozegrała się przed 2000 laty. Nie było więc charakterystycznej stajni czy bydlątek, ani świętej Rodziny czy anielskich posłańców. Zobaczyliśmy za to, jak może wyglądać Wigilia Bożego Narodzenia w naszych domach, w domach naszych sąsiadów, znajomych czy w końcu tych, o których rzadko chyba myślimy - tych najbiedniejszych, bezdomnych, chorych, pokaleczonych przez los albo ich życiowe wybory. Opowiedziane historie pokazały, że Jezus rodzi się i przychodzi na świat bez względu na okoliczności, czasy, status społeczny czy materialny ludzi. On chce się narodzić w sercu każdego człowieka i czeka, aby zostać przyjętym. Nie ma dla Niego znaczenia czy mamy duży, wspaniały dom, pełen drogich rzeczy i nowoczesnych sprzętów, czy żyjemy w ubóstwie i czasem jesteśmy głodni. Każdy jest zaproszony do przyjęcia Boga do swojego serca i życia. Ten piękny i niezwykle głęboki przekaz, jaki popłynął z przedstawienia przygotowanego przez panią Justynę Gałkę-Szczupak i Bożenę Odrobińską wraz z uczniami ich klas, uświadomił nam i przypomniał, czym naprawdę jest Boże Narodzenie, a wzruszające i mądre słowa księdza Arkadiusza napełniły obecnych nadzieją i miłością, jaką niesie ze sobą prawdziwy duch Świąt oraz dodały otuchy tym, którzy w przedświątecznej bieganinie pogubili nieco kierunek swoich dążeń. Całości dopełniły pełne serdeczności życzenia pani wicedyrektor, Teresy Stach, która swoim ciepłym uśmiechem wprowadziła nas w atmosferę wzajemnej życzliwości, nie tylko od święta.

Justyna Kuźniak

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00