Wycieczka Kraków - śladami wielkich artystów

Stanisław Wyspiański i Vincent van Gogh - dwóch wielkich artystów, których biografie i twórczość poznawaliśmy podczas wycieczki do Krakowa, 6 lutego 2018 r.

Grupa młodzieży z naszej szkoły ( z klas: 3a,2b,2w,1b,1d) zwiedziła kościół Franciszkanów, gdzie podziwiała polichromie i witraże wg. projektu Stanisława Wyspiańskiego, potem w Muzeum Narodowym obejrzała okolicznościową wystawę i wzięła udział w lekcji muzealnej pt.: "Wyspiański -  prawda i mit".

W Kinie Pod Baranami zobaczyliśmy film "Twój Vincent", animowany techniką malarską, nominowany do Oscara (polsko- brytyjska produkcja, reżyseria Dorota Kobiela i Hugh Welchman), a w Jamie Michalika, przy herbacie i szarlotce, poczuliśmy klimat Młodej Polski.

Wrażeń moc, wyobraźnia i ciekawość rozbudzone...

(opiekę sprawowały: D.Dziurowicz, R.Kubańska).