slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Wycieczka Kraków - śladami wielkich artystów

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Stanisław Wyspiański i Vincent van Gogh - dwóch wielkich artystów, których biografie i twórczość poznawaliśmy podczas wycieczki do Krakowa, 6 lutego 2018 r. 

Grupa młodzieży z naszej szkoły ( z klas: 3a,2b,2w,1b,1d) zwiedziła kościół Franciszkanów, gdzie podziwiała polichromie i witraże wg. projektu Stanisława Wyspiańskiego, potem w Muzeum Narodowym obejrzała okolicznościową wystawę i wzięła udział w lekcji muzealnej pt.: "Wyspiański -  prawda i mit".

W Kinie Pod Baranami zobaczyliśmy film "Twój Vincent", animowany techniką malarską, nominowany do Oscara (polsko- brytyjska produkcja, reżyseria Dorota Kobiela i Hugh Welchman), a w Jamie Michalika, przy herbacie i szarlotce, poczuliśmy klimat Młodej Polski.

Wrażeń moc, wyobraźnia i ciekawość rozbudzone...

(opiekę sprawowały: D.Dziurowicz, R.Kubańska).

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00