slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

O HISTORII INACZEJ

kamila.fulbiszewska włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

W tym roku  nasza szkoła - jako jedna dwóch szkół średnich z Olkusza - wzięła udział w projekcie,  którego organizatorami byli: Instytut Pamięci Narodowej i „BohaterON”. Kampania nosiła tytuł  „BohaterON – WŁACZ HISTORIĘ”. Jej głównym celem było propagowanie wśród młodzieży tematyki związanej z powstaniem warszawskim.

Młodzież naszej szkoły wysyłała kartki do powstańców,  wcześniej  wyszukując  informacje o ludziach , których wybrała na adresatów . Uczestniczyła także  w lekcjach przeprowadzonych metodą dramy i przygotowała przedstawienie o tematyce powstańczej. Nosiło ono tytuł: „My-Wam”. W scenariuszu oprócz materiałów historycznych wykorzystano także utwory K. K. Baczyńskiego,M. Białoszewskiego oraz teksty piosenek powstańczych. 

Udział w projekcie rozbudził zainteresowania uczniów i uczucia empatii dla ich rówieśników sprzed ponad siedemdziesięciu lat. Okazało się po raz kolejny, że młodzież kocha historię, jeśli ukaże się jej ją w sposób zaskakujący i wymagający zaangażowania emocjonalnego.

 

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00