slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Uroczystość z Chopinem w tle …

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Z życia Szkoły

Łagodne dźwięki delikatnie naciskanych klawiszy fortepianu wypełniły przestrzeń nadając jej harmonii, a zarazem wprowadziły uroczysty nastrój. W tak podniosłej atmosferze rozpoczęły się obchody Dnia Patrona -  Fryderyka Chopina - w Szkole Podstawowej Nr 6 w Olkuszu.

Wspaniała akademia, przygotowana przez uczniów i nauczycieli tej społeczności szkolnej zaabsorbowała i zachwyciła obecnych tam gości i przedstawicieli licznych instytucji, firm oraz patronów i przyjaciół Szkoły. Obecni na sali widzowie mogli poznać losy wielkiego kompozytora dzięki fantastycznie odegranym przez uczniów scenkom z życia pianisty, a także zachwycić się i dać ponieść nutom przepięknie zaśpiewanych przez chór piosenek, których tak melodia, jak i słowa zapadały w serce. Dzieci zaprezentowały swoje rozmaite talenty, udowadniając, że ciężka praca, konsekwencja, ale także pasje i ich realizacja przynoszą wielkie sukcesy i dają ogromną satysfakcję.

Po występie dzieci ze szkoły podstawowej, na scenie pojawili się ich starsi koledzy i koleżanki z Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu. Spotkanie poprowadził przyjaciel Chopina  - Cyprian Kamil Norwid, który pomógł zaprezentować artystyczne zdolności uczniów, których kunszt w każdym ich zawodzie wywołał zachwyt u oglądających. W takt poloneza wkroczyli na salę uczniowie technikum hotelarstwa, prezentując fenomenalny pokaz synchroniczny, dzięki któremu zastawiono stół dla kompozytora i jego towarzyszek. Bajecznie kolorowe i wyjątkowo zdrowe menu opracowali i wykonali profesjonaliści z Laboratorium Smaku – uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Piękne stylistki z technikum fryzjerskiego wyczarowały urocze koafiury a la George Sand i a la Chopin. Wspaniali projektanci i technicy budownictwa zaplanowali i wykonali pomnik w formie fortepianu ku czci wielkiego kompozytora, aby ten mógł przy nim zasiąść i zaszczycić wszystkich obecnych próbką swojego ogromnego talentu. Każdy chciał też wykonać pamiątkowe zdjęcie z Fryderykiem, a ten, znany ze swej uprzejmości, chętnie i z wdziękiem pozował do fotografii.

Na koniec atmosferę do czerwoności rozgrzali przystojni motocykliści z zaprzyjaźnionego klubu, którzy uświetnili swoją obecnością obchody święta Szkoły. Każdy mógł podziwiać ich piękne motocykle, obejrzeć sprzęt, przymierzyć kask, a nawet zasiąść i uwiecznić swoją podobiznę na jednej z ogromnych i wspaniałych maszyn. Kierowcy-motocykliści opowiedzieli także o bezpieczeństwie na drodze i konieczności zachowania rozsądku w czasie jazdy. Wyśmienity catering, przygotowany przez uczniów Budowlanki stanowił  idealne uzupełnienie tej fantastycznej uroczystości.

Jeszcze słychać było cichnące dźwięki mazurka, gasnące wraz z upływem mijającego dnia, kiedy zaproszeni goście powoli opuszczali mury SP Nr 6, niosąc w sercach poczucie zadowolenia i  wdzięczności za serdeczność, okazaną przez gospodarzy uroczystości.

 Justyna Kuźniak

 

 

 

 

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00