slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Mikołajki 2014

Opublikowano w Z życia Szkoły

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
jest tym, co naprawdę warto robić”
Carroll Lewis


Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w naszej szkole gościł  od samego rana  – to zasługa Św. Mikołaja, który odwiedził nas 5 grudnia. Byliśmy bardzo zaintrygowani niecodziennym wyglądem osób przemierzających szkolne korytarze. Już przy wejściu do Szkoły o św. Mikołaju przypominała piękna kolorowa gazetka w wykonaniu klasy 3 mz, a przy niej choinka przybrana przez wychowanków Pani Urszuli Guzik.

W tym roku przybyli do nas DWAJ  ŚWIĘCI  MIKOŁAJOWIE  – Jeden z nich  to Mikołaj  pochodzący z bogatej rodziny, mieszkał w Azji Mniejszej i był biskupem Miry, a ten drugi,  to żwawy starzec jeżdżący w saniach  zaprzężonych w renifery i którego najczęściej kojarzymy ze świętym  rozdającym prezenty. Obydwaj Mikołajowie w towarzystwie Śnieżynek częstowali nas cukierkami i życzyli słodkiego życia w szkole. Następnie wraz z orszakiem pomocników i Paniami Urszulą Guzik i Aleksandrą Kulą  udali się do Nowego Szpitala na Oddział Dziecięcy z prezentami i słodkościami dla najmłodszych. Zostali tam bardzo miło przyjęci i otrzymali wiele podziękowań.  Wszystkie podarunki dla dzieci w Szpitalu to DARY ŻYCZLIWOŚCI I DOBROCI uczniów naszej szkoły, którym SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. W roli Mikołajów świetnie wypadli uczniowie  klasy 3 mz - Kamil Furman i Sebastian Ratyński, a ich orszak tworzyły  Sylwia Skóra, Anita  Ścisłowska oraz Sandra Gryz.

Aleksandra Kula

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00