slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Szkolenie parkieciarskie w Zespole Szkół Nr 4 w Olkuszu

włącz . Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W dniu 27.05.15 r. odbyło się szkolenie parkieciarskie dla uczniów 3 klasy  Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 4 w Olkuszu zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy na zaproszenie dyrekcji  szkoły. Zespół Szkół Nr 4 w Olkuszu, zwany popularnie „Budowlanką” kształci uczniów w zawodach budowlanych, usługowych (fryzjerstwo, hotelarstwo) oraz zawodach rzemieślniczych z powiatu olkuskiego oraz ościennych np. krakowskiego.  Uczestnicy szkolenia , to uczniowie kształcący się w zawodzie monter suchej zabudowy i robót wykończeniowych, którzy w klasie 3 uczą się robót posadzkarsko-okładzinowych. W czerwcu zdają egzamin z kwalifikacji: „roboty posadzkarskie i okładzinowe”. Celem szkolenia było poznanie tajników pracy parkieciarzy i zdobycie nowych umiejętności, które pomogą uczniom odnaleźć się na rynku pracy.

SOPRO- pomaga w edukacji budowlanej

włącz . Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Uczniowie klasy 3 mz uczestniczyli  w szkoleniu budowlanym przeprowadzonym przez doradcę technicznego  Firmy SOPRO dotyczącego prac wykończeniowych w łazienkach, popularnie znanych jako prace glazurnicze. Zapoznali się z produktami produkowanymi przez firmę SOPRO tzn. preparatami uszczelniającymi i gruntującymi oraz  zaprawami klejowymi i spoinującymi do płytek. Podczas szkolenia samodzielnie wykonywali prace glazurnicze z użyciem produktów firmy SOPRO dzięki czemu sprawdzili ich wysoką jakość i niezawodność. Uczniów i nauczycieli zaciekawiła zaprawa fugowa Sopro DF10® Design Fuga Flex 1-10 mm, która została uhonorowana prestiżowym tytułem „Wybór Roku 2014” w konkursie organizowanym przez magazyn „Łazienka”.

RUBI - budowlane szkolenie techniczne

włącz . Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Firma RUBI od lat  współpracuje ze Szkołą zapewniając nam dostępność swoich produktów- maszyn i narzędzi do robót glazurniczych. Jest naszym sprawdzonym partnerem w edukacji zawodowej budowlanej i sponsorem wyposażając pracownie budowlane w maszyny do prac posadzkarskich.  Wysoka jakość tych narzędzi sprawdza się przy rozwiązywaniu trudnych problemów technicznych na budowach.

W dniu 01.10.2014r. doradca techniczny Firmy przeprowadził szkolenie techniczne, podczas którego dokonał prezentacji Firm i oferty maszyn i narzędzi. W części praktycznej uczniowie klas budowlanych testowali maszyny i narzędzia wykonując ciecia płytek ceramicznych, wiercenia na sucho i mokro, ucząc się prawidłowej i bezpiecznej obsługi.

Zagadka dla budowlańców: Co to jest za narzędzie glazurnicze? Służy do wiercenia otworów w gresie, gresie porcelanowym, granicie i marmurze .Stosować wyłącznie z chłodzeniem wodą i wiertarką bez udaru. Na 5 pierwszych uczniów z prawidłowymi odpowiedziami czekają nagrody w pracowni budowlanej.

Opr. M. Dudzińska

Więcej artykułów…

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00