slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

SOPRO- pomaga w edukacji budowlanej

włącz . Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Uczniowie klasy 3 mz uczestniczyli  w szkoleniu budowlanym przeprowadzonym przez doradcę technicznego  Firmy SOPRO dotyczącego prac wykończeniowych w łazienkach, popularnie znanych jako prace glazurnicze. Zapoznali się z produktami produkowanymi przez firmę SOPRO tzn. preparatami uszczelniającymi i gruntującymi oraz  zaprawami klejowymi i spoinującymi do płytek. Podczas szkolenia samodzielnie wykonywali prace glazurnicze z użyciem produktów firmy SOPRO dzięki czemu sprawdzili ich wysoką jakość i niezawodność. Uczniów i nauczycieli zaciekawiła zaprawa fugowa Sopro DF10® Design Fuga Flex 1-10 mm, która została uhonorowana prestiżowym tytułem „Wybór Roku 2014” w konkursie organizowanym przez magazyn „Łazienka”.

„Łazienka – Wybór Roku” jest jedynym na polskim rynku konkursem poświęconym wyłącznie produktom związanym z wyposażeniem łazienek. W jego XIII edycji, jak co roku, nagrodzono najlepsze pod względem jakości i wzornictwa produkty dedykowane przestrzeni łazienkowej.
Poza przedstawicielami redakcji, w skład Jury weszli reprezentanci wiodących w Polsce salonów łazienkowych, hurtowni, organizacji związanych z branżą oraz architekci i projektanci. Oceniając zgłoszone do konkursu produkty brali oni po uwagę jakość wykonania, walory wzornicze i użytkowe, relację ceny do jakości, nowatorstwo rozwiązań oraz zgodność z obowiązującymi normami i zasadami konsumenckimi.
Cementowa, elastyczna, szybkowiążąca zaprawa fugowa Sopro DF10® Design Fuga Flex 1-10 mm charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością barw. Dzięki zastosowaniu technologii Hydrodur® oraz efektowi perlenia, DF10® ma zwiększoną odporność na przenikanie wody i zabrudzenia. Na powierzchni Sopro DF10® nie tworzą się osady wapienne, a technologia OPZ® zapewnia trwały kolor, dzięki czemu fuga przez długi czas zachowuje estetyczny wygląd, zarówno w pomieszczeniach, jak i w obszarach zewnętrznych, narażonych na działanie wilgoci. Produkt jest zgodny z normą CG2 WA wg PN-EN 13888 i nadaje się do spoinowania wszelkiego typu okładzin ceramicznych i wykonanych z kamienia naturalnego. Dodatkowo istnieje możliwość uszlachetnienia produktu złotym lub srebrnym brokatem, dzięki któremu fuga delikatnie połyskuje.
Dzięki szkoleniu uczniowie na bieżąco poznają nowe produkty i ich zastosowanie. Zapraszamy do galerii foto.
Oprac na podstawie www.sopro.pl.  Oprac. M. Dudzińska

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00