slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Od teorii do praktyki - wizyta szkoleniowa w firmie ATLAS DOLINA NIDY

Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Uczniowie klas budowlanych , kształcący się w zawodzie murarz-tynkarz  Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu uczestniczyli 30.11.15 w szkoleniu tynkarskim w Akademii Stosowania Gipsu Firmy Atlas – Dolina Nidy w Leszczach koło Pińczowa.

W miejscowości tej znajdują się bogate złoża i kopalnia gipsu naturalnego oraz zakłady produkujące zaprawy tynkarskie gipsowe, gips szpachlowy, gips budowlany, gładzie gipsowe. Wizyta odbyła się w ramach projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” a szkolenie ufundowała uczniom firma Dolina Nidy. Uczniowie w ramach szkolenia zapoznali się z zasadami obsługi agregatu tynkarskiego, przepisami BHP, produktami gipsowymi, narzędziami ręcznymi do wykonania tynku gipsowego. W części teoretycznej omówiono i przedyskutowano Warunki wykonania i odbioru robót tynkarskich tynków gipsowych i gładzi. W części praktycznej na poligonie budowlanym pod okiem instruktorów młodzi budowlańcy tynkowali ściany na bieżąco oceniając sposób wykonania. Wizyta uczniów i nauczycieli w firmie Dolina Nidy wspomaga nabywanie przez uczniów umiejętności opisanych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie i przygotowanie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie murarz-tynkarz. Zapraszam do foto relacji z tej wizyty. Opr. M. Dudzińska

 

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00