slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Atlas szkoli młodych fachowców

paulina.rawicka włącz . Opublikowano w Zasadnicza Szkoła Zawodowa

W ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” uczniowie klasy 3 monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie uczestniczyli w wycieczce zawodoznawczej do fabryki firmy ATLAS w Dąbrowy Górniczej. 

ATLAS, to jedna z najbardziej cenionych polskich marek – na rynku chemii budowlanej. Firma produkuje wysokiej jakości produkty  zgodnie z aktualnymi zapotrzebowaniami rynku i oczekiwaniami odbiorców, jak również przepisami w zakresie ochrony środowiska. Nieustannie udoskonala swoje produkty, poszukuje nowych rozwiązań, dając konsumentom solidne, fachowe wsparcie. Są to min.: materiały do układania okładzin ceramicznych i kamiennych, materiały gruntujące, posadzki i podkłady samopoziomujące, tynki szlachetne i bezspoinowe systemy ociepleń, farby, produkty gipsowe, itp. Dzięki podpisanej umowie patronackiej między Zespołem Szkół Nr4 a firmą ATLAS mamy możliwość uczestniczyć w systematycznych szkoleniach teoretycznych i praktycznych, pracować w trakcie zajęć praktycznych używając produktów , które firma nam przekazała, korzystać z poradnika „ATLAS fachowca”.

Zakład w Dąbrowie Górniczej był pierwszą inwestycją GRUPY ATLAS w specjalnych strefach ekonomicznych. Produkcja ruszyła 25 czerwca 1999 roku. Była to jedna z najnowocześniejszych fabryk tego typu na świecie. Innowacyjna technologia, komputerowe centrum zarządzające wszystkimi procesami oraz duże moce produkcyjne sprawiły, że zakład ten stanowi wizytówkę ATLASA.

W trakcie wizyty uczniowie  zapoznali się z procesem produkcji zapraw i klejów : od magazynu surowców poprzez pionowe mieszanie produktów w wieżach, aż do hali pakowania gotowych produktów. W laboratorium badawczym analizowali ich skład chemiczny oraz obserwowali podstawowe badania określające cechy fizyczne i mechaniczne.

Po obiedzie uczniowie uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez doradców technicznych dotyczącym nowych produktów ATLASA oraz prawidłowego wykonania tarasów. Bardzo ważną częścią szkolenia były  ćwiczenia praktyczne podczas których zmierzyli się z prawidłowym mieszaniem i rozprowadzaniem kleju do płytek oraz poznali tajniki wylewek samopoziomujących.

Wycieczka zorganizowana przez nauczycieli pozwoli uczniom lepiej przygotować się do egzaminu zawodowego oraz w przyszłości w pracy zawodowej stosować te produkty z pełnym zaufaniem znając ich cechy techniczne.

Opr. Małgorzata Dudzińska   

 

160301 ATLAS szkoli młodych fachowców 160301 ATLAS szkoli młodych fachowców 160301 ATLAS szkoli młodych fachowców 160301 ATLAS szkoli młodych fachowców 160301 ATLAS szkoli młodych fachowców

Szkoła w programie:

HPV_1039-x401px.jpg

Artyści ziemi olkuskiej

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00