slide 3

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej w Olkuszu

Czy urządzenia emitujące pola elektromagnetyczne (smartfony, komputery osobiste, routery wi-fi) są bezpieczne?

marcin.tomsia włącz . Opublikowano w Zdrowie

Współczesny człowiek każdego dnia, w różnym stopniu korzysta z urządzeń eklektycznych. Tym samym codziennie ma styczność z polami elektromagnetycznymi. Każde urządzenie zasilane energią elektryczną lub bateryjną wytwarza pole elektromagnetyczne. Jest to dla nas niezwykle ważna informacja i niestety często bagatelizowana. Pola elektromagnetyczne mają bowiem nieobojętny wpływ na ludzki organizm.

Każdy z nas posiada przynajmniej jeden smartfon wyposażony w technologie Wi-Fi oraz Bluetooth, a także komputer osobisty (laptop). Obecnie z telefonów komórkowych korzysta około 5 mld osób na całym świecie. Oznacza to, że każdy z nas nieustannie znajduje się w jakimś polu elektromagnetycznym.  Wielu naukowców na całym świecie zgada się, że przebywanie w polu elektromagnetycznym jest szkodliwe i wywołuje następujące dolegliwości:

·         przemęczenie wzroku i bóle głowy;

·         bezsenność i zaburzenia snu;

·         problemy z koncentracją;

·         zdenerwowanie;

·         zmęczenie;

·         wzrost stresu;

a nawet:

·      obniżenie płodności, poronienia lub bezpłodność;

·      nowotwory złośliwe (w tym guzy mózgu i białaczka);

·      choroby autoimmunologiczne, takie jak toczeń rumieniowaty przewlekły i stwardnienie rozsiane.

 

Oczywiście kontakt z elektroniką w dzisiejszych czasach jest z całą pewnością nieunikniony. Jednak poprzez świadome korzystanie z urządzeń elektronicznych możemy w znacznym stopniu zminimalizować ich szkodliwe oddziaływanie na nasz organizm.

Sposoby na świadome korzystanie z urządzeń eklektycznych emitujących pola elektromagnetyczne:

·         Używanie zestawu słuchawkowego podczas rozmów telefonicznych zamiast przystawiania smartfonu do ucha;

·         Po wybraniu numeru, trzymanie smartfonu na odległość wyciągniętej ręki, aż do momentu nawiązania połączenia (podczas nawiązywania połączenia moc promieniowania jest największa);

·         Noszenie smartfonu w plecaku lub torbie zamiast w kieszeni przy ciele;

·         Nie pozostawianie smartfonu na noc pod poduszką lub w pobliżu głowy. Korzystniej odstawić telefon na biurko czy półkę w odległości minimum 1 metra od łóżka;

·         Odłączanie routera Wi-Fi na noc, kiedy nie jest używany;

·         W pomieszczeniach, w których znajdują się komputer, drukarka czy telewizor warto ustawić rośliny pochłaniające promieniowanie elektromagnetyczne (np. paproć, geranium, zielistka)

·         Noszenie przy sobie odpromienników – urządzeń orgonitowych (Orgonit – urządzenie złożone z 50% żywicy organicznej oraz z 50% małych cząsteczek metalu (miedzi, żelaza, srebra, złota) i kryształów (kwarcu np. kryształu górskiego). Tworzą one silną energetyczną matrycę, mającą zdolność do przekształcania negatywnych energii w zdrowe i podtrzymujące życie)

Jak wynika z powyższych informacji, współczesny człowiek obrał zły kierunek jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii, który prowadzi ku chorobom i destrukcji. Oczywiście nowoczesne technologie są korzystne pod wieloma względami, jak chociażby ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie i podnoszą komfort życia, niestety jednocześnie mają szkodliwy wpływ na ludzki organizm. Świadome korzystanie z urządzeń elektronicznych w znacznym stopniu może zminimalizować działanie pół elektromagnetycznych, na które jesteśmy narażeni.

Ważne Linki

Kontakt

Zespół Szkół Nr 4 im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Legionów Polskich 1
32-300 Olkusz
tel. (032) 643 04 60
tel/fax (032) 643 09 33

 

Sekretariat szkoły

  • Poniedziałek-Piątek: 10:00 - 15:00